Як позбутися від кульбаб в городі.

Велика кількість городників і садівників не з чуток знайомі з проблемою бур'янів, які заполонили земельну ділянку і доставляють масу незручностей. Кульбаби також є небажаними гостями на дачі, насіння цієї рослини розносяться вітром і розростаються новими колоніями.
У кульбаб мається вельми потужний стрижневий корінь, що досягає в довжину 25 см. І витягти його повністю не так вже й просто, так як він крихкий і швидше зламається. Згодом з залишився шматочка кореня виростуть нові бур'яни. Найпростіший і безпечний спосіб, що не вимагає від вас фінансових вкладень - викопування квітів з коренем. Або ж зрубують надземну частину кульбаб один раз на тиждень, після п'яти таких обробок рослини почнуть гинути. Відмінний засіб боротьби з обридлими кульбабами - це звичайна кухонна сіль. Насипте її на центральну частину квітки, через деякий час бур'ян загине, а на його місці залишиться коричнева пляма. Посипаючи кульбабки сіллю, будьте особливо обережні, намагайтеся не розсипати її на корисні культури. Інакше рослини, що знаходилися поблизу бур'янів, підуть за ними. Придбайте в спеціалізованому магазині інструмент, головна мета якого - видалення кульбаб і інших бур'янів. Інструмент являє собою великий гвинт у вигляді букви V, що складається з лез. З даним пристосуванням не важко позбутися кульбаб на земельній ділянці. Необхідно всього лише занурити його в землю з бур'яном і натиснути кнопку, після цього кульбаба буде витягнутий з грунту разом з коренем. Якщо ж використання перерахованих механічних методів є недоцільним через те, що бур'яни вже досить сильно розрослися або площа земельної ділянки дуже велика, можете вдатися до крайніх заходів - використанні інсектицидів та хімічних препаратів для усунення кульбаб. Перш ніж застосовувати той чи інший препарат, уважно ознайомтеся з інструкцією і чітко їй слідуйте, дотримуйтесь правил безпеки: чи не вдихайте пари хімічної суміші, використовуйте рукавички, при попаданні в очі, промийте їх і зверніться за допомогою до лікаря.
На думку деяких садівників, яскраво-жовті квіти кульбаби виглядають на поверхні насичено-зеленого газону дуже органічно. Однак більшість власників газонів все ж дотримуються думки про те, що галявина повинна бути рівномірно і однорідно засіяна спеціально виведеної травою, і поява на ній бур'янів, наприклад кульбаб, неприпустимо.
Предметом гордості величезної кількості садівників по праву є їх газон. Не так-то просто підтримувати його в ідеальному стані, своєчасно підстригаючи швидко зростаючу траву, безжально знищуючи бур'яни і маскуючи утворилися лисини підсіюванням газонної трави на відповідні ділянки. Особливо сильно може дошкулити власникові газону така рослина, як кульбаба: якщо його насіння були занесені на галявину один раз, то не так-то просто буде його позбутися.

Як боротися з кульбабами: механічний спосіб позбавлення від бур'янів на газоні

Ніколи не стикався з цією напастю людині може здатися, що жодної проблеми не існує: досить своєчасно скошувати траву на газоні, і тоді сонячно-жовті кульбабки НЕ будуть дисонувати з основним зеленим фоном. На жаль, цей бур'ян росте дуже швидко, і можна пропустити той момент, коли квітки кульбаби перетворяться в пухнасті білі півсфери, насіння з яких при першому ж подиху вітерця рознесе по всьому вашому участку.Можно позбутися кульбаб на газоні, знищуючи кожна з рослин механічним способом. Для цього недостатньо просто вирвати бур'ян із землі: у кульбаби дуже довгий - 20-25 см - і одночасно з цим крихкий корінь, і якщо навіть мала його частина залишиться в землі, то приголомшлива здатність кульбаби до регенерації дуже скоро перетворить залишки кореня в повноцінне доросле рослина. Таким чином, кожен екземпляр кульбаби на вашому газоні спочатку потрібно Хорошко підкопати, і лише після цього витягувати із землі. Решта після цього в газоні лисини слід засіяти насінням використовується вами зазвичай газонної трави.

Позбавлення від кульбаб на газоні за допомогою хімії

Багато садівники використовують для боротьби з бур'янами на своїй ділянці досягнення сучасної хімічної промисловості. Відносно кульбаб особливо ефективні, наприклад, препарати «Раундап» та «Лонтрел-300», але підійде і звичайний оцет, добре випарений для підвищення концентрації в ньому отруйною для цього сорного рослини оцтової кислоти. Найкраще проводити процедуру позбавлення від кульбаб на своєму газоні на початку осені.Пару-трійку днів до хімічної обробки НЕ косіть газон; не робіть цього і протягом приблизно тижня після того, як оброблені всі бур'яни. Обраний вами препарат наносите на кульбаби точково - найзручніше робити це за допомогою пензлика з м'яким ворсом. Протягом наступної після химобработки тижні речовина поступово переміщається по рослині з його листя в кореневу систему, що викликає його повне відмирання. Після видалення зів'ялих бур'янів з ґрунту, що утворилися «лисини» в газоні заново засейте травою.