Як полагодити ручку велосипеда.

Велосипед є одним з найпопулярніших засобів пересування. Простий і надійний, він дозволяє успішно їздити як по місту, так і по вузьких лісових стежках і сільських дорогах. Щоб велосипед завжди справно доставляв вас в пункт призначення, він потребує періодичної регулюванню і своєчасному ремонті. Одним з вузлів, з яким час від часу можуть виникати проблеми, є рукоять керма.
Вам знадобиться
  • - клей;
  • - ізоляційна стрічка або шкіряний ремінець.
Інструкція
1
У найпростішому випадку пластикова або гумова рукоять керма може почати просто провертатися і злітати, що заважає управлінню. Щоб вирішити таку проблему, зніміть рукоять з керма, зачистите метал в місці її знаходження напилком або наждачним шкіркою. Після цього змастіть метал і внутрішню поверхню рукояті клеєм і встановіть її на місце. Після засихання клею кермо буде знову міцно триматися на призначеному йому місці.
2
Зверніть увагу на те, що при даному ремонті не можна користуватися контактними клеями - тобто такими, які вимагають попередньо витримати 10-15 хвилин змазані клеєм поверхні. Потрібно звичайний застигає клей, здатний склеювати різні матеріали. Можна скористатися і епоксидним клеєм.
3
Якщо однією з причин провертання рукояті є її механічні пошкодження, наприклад, надриви, ручку необхідно посадити на клей і чим-небудь додатково зафіксувати зверху. У найпростішому випадку це може бути шар ізоляційної стрічки, проте вона досить міцна і швидко стирається. Краще використовувати більш міцні матеріали - наприклад, тонкий шкіряний ремінець. Його теж слід посадити на клей, кінець ремінця подсуньте під крайні витки і затягніть, надлишок акуратно відріжте. Загорнуті шкіряним ремінцем рукояті дуже зручні, руки на них не потіють і не ковзають.
4
Іноді проблеми виникають з руків'ям гальма - як правило, вони пов'язані з її неправильним ходом. Відрегулювати правильний натяг троса ручного гальма дуже просто, для цього знайдіть на рукояті натяжну гайку або коліщатко. Покрутивши його в ту чи іншу сторону, налаштуйте зручний для вас хід рукояті ручного гальма. Якщо цього зробити не вдається, то трос, швидше за все, потребує заміни.
Корисна порада
Як правило, догляд за велосипедом не представляє особливих складнощів. Слідкуйте за тиском у шинах і натягуванням ланцюга, періодично перевіряйте справність гальм і вчасно змащуйте відповідальні вузли.