Як утилізують харчові відходи. Як переробляти відходи.

Утилізація харчових відходів - одна з найактуальніших проблем сучасного світу. Сам по собі біологічний сміття не приносить великого збитку природі, стаючи живильним середовищем для безлічі мікроорганізмів. Однак у великій кількості це - серйозний розсадник інфекцій, який може стати причиною епідемій. Сьогодні переробити відходи виробництва та споживання продуктів харчування можна як традиційними, так і новаторськими методами.
Інструкція
1
Для рядового споживача утилізація біовідходів не складає складної задачі. Непотрібна органіка викидається в сміттєві контейнери, використовується для компосту і частково - як корм худобі на приватних подвір'ях. Одна з новинок останнього часу - спеціальний подрібнювач відходів, який можна встановити під мийкою із зливним отвором приблизно в 3,5 дюйма. Перемелені біологічні частки потрапляють в каналізацію і надходять на переробний завод. Там вони можуть бути використані як основа для сільськогосподарських добрив.
2
Поховання харчових відходів на полігонах вважається застарілим методом, проте як і раніше широко використовується в різних країнах. Цим займаються спеціальні служби, які вивозять велику кількість органічного сміття з підприємств харчової промисловості і точок громадського харчування. Відходи поміщаються в баки, які при необхідності можна герметично закрити. Головним мінусом такого методу утилізації екологи вважають швидке гниття і закисание величезних мас сміття, що може викликати різні захворювання у людей і тварин. Крім того, органічні кислоти здатні вступати в реакцію з важкими металами і отруювати навколишнє середовище.
3
Найпопулярнішим і ефективним способом позбутися від харчових відходів в даний час вважається спалювання їх в печах-крематорій. Пальники зазвичай працюють на дизельному паливі або газі. При кремації органіки знищуються всі хвороботворні мікроби, так як температура в камерах досягає 800 градусів. Все, що залишається від сміття - стерильний попіл і частинки кісток. Так, печі для спалювання біовідходів часто працюють на м'ясокомбінатах і тваринницьких фермах.
4
Метод компостування - ще одне віяння сучасності. У спеціальних накопичувачах шарами розміщується органічне сміття, де він природним чином розкладається. Фахівці стежать за температурними умовами сховища. На вітчизняному ринку працюють спеціалізовані організації (такі як «ЕкоТехСіті» або «Екотрак»), які використовують пристрої, здатні перемелювати біовідходи прямо в упаковці. Перероблена субстанція особливим чином обробляється, в неї додаються волокнисті матеріали для подальшого використання у виробництві цементу.
5
Вчені постійно шукають новаторські способи скорочувати обсяги сміття, яке залишає після себе людина. Так, екологічно безпечна технологія мікробіологічної утилізації передбачає, конкретні мікроорганізми будуть вибірково розкладати органіку на вторинні продукти для комунального господарства і промисловості. Однак повсюдні безвідходні технології, будівництво переробних заводів - складна економічна задача. У Росії, як і в багатьох інших країнах, вона ще далека до свого рішення.