Як відремонтувати парасольку-автомат.

В сезон дощів без хорошого парасольки не обійтися, але сильний вітер або необережне поводження можуть пошкодити його. Не поспішайте викидати зламаний зонт-автомат, його цілком можна полагодити своїми руками.
Вам знадобиться
  • - металева трубка діаметром 6 мм; - Пластина лудженої жерсті; - Нержавіюча дріт; - Готові деталі від іншого парасольки; - Паяльник; - Плоскогубці.
Інструкція
1
Найчастіше в будь-якому парасольці ламаються желобкові спиці. Щоб їх відремонтувати, знайдіть металеву трубку діаметром 6 мм і відріжте шматок завдовжки 3 см. Для цієї мети можна використовувати антену від переносного телевізора або радіоприймача. Випряміть кінці зламаної спиці, надіньте трубку і стисніть кінці плоскогубцями.
2
Якщо пошкодилися трубчасті заклепки на кінцях спиць, вставте в отвір невеликий відрізок м'якої нержавіючої дроту і закрутіть кінці. Не звернувши уваги на цю проблему, ви ризикуєте виявити пошкоджену тканину парасольки.
3
Конструкція парасоля-автомата передбачає роботу за допомогою стрічки, якщо вона обірвалася, замініть її. Для цього відкрутіть верхню пробку, зніміть полотнище, дістаньте цвях-фіксатор з верхнього вузла. Потім зніміть весь вузол, підставте руку до відкритої трубці і дуже акуратно відкрийте. Будьте обережні - всередині знаходиться потужна пружина, яка може вилетіти. Дістаньте ролик і замініть стрічку.
4
Дуже часто в зонтах-автоматах ламається тяги в місці їх шарнірного з'єднання. Почати ремонт тяги необхідно лише тоді, коли всі з'єднання ослаблені і зняті з гачків. Виріжте з шматка лудженої 0,2-0,3 мм жерсті невелику пластинку 40х12 мм і зігніть її по довжині, перетворивши в коритце. Якщо одна з половинок зламаною тяги деформована - вирівняйте його. Залудити кінці і встановіть накладку, пропоїти місце ремонту по всій довжині.
5
У дитячих зонтах з автоматичним розкриттям іноді перестає працювати фіксатор, що утримує механізм в закритому стані. Усунути таку несправність парасоля-автомата можна таким чином: натисніть на стопорний виступ і посуньте його в сторону ручки. Дістаньте погнутий фіксатор з трубки стержня і випрямити, потім встановіть назад. Якщо метал поганої якості, такі заходи допоможуть не надовго, тому краще замінити фіксатор на новий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=C6P5cIpFBjQ
Зверніть увагу
Багато чоловіків, що відрізняються практичним поглядом на речі, бажають купити парасолі автоматичного типу. Насправді, така конструкція справедливо вважається найбільш зручною і простою. Можливо, по мірі ефектності зовнішнього вигляду зонт-автомат поступається тростини, однак по комфорту використання з цією моделлю навряд чи щось може зрівнятися.
Корисна порада
В зонтах-автоматах в замках застосовуються кульки притиснуті пружиною. Іноді вони зношуються або ламаються і парасолю перестає фіксуватися у відкритому чи закритому положенні. Найкраще їх замінити кулькою від підшипника, але така кулька досить важко знайти хоча б в силу того, що маленький підшипник важко знайти, а якщо він є, то розбити його.