Як передбачити зміну погоди.

Передбачити зміна погоди майже завжди можна заздалегідь, всі тварини, птахи, рослини починають готуватися до змін в природі. Людині необхідно лише знати, на що звернути увагу, і послуги метеостанцій йому не знадобляться.
Інструкція
1
Хороший індикатор вологості повітря - дим, якщо є можливість, стежте за ним постійно. Якщо дим піднімається вгору - буде ясно і сонячно, якщо стелиться по землі - попереду дощ або відлига.
2
Щовечора спостерігайте за заходом сонця і сходом. Яскраво-червоний захід віщує вітряну негоду, помаранчеве небо принесе на наступний день сильний вітер. Золотиста, рожева або жовте забарвлення говорить про посушливої ясній погоді. Сонце встало з червоною зорею - чекай дощу або завірюхи, а якщо схід світлий, прозорий - буде сонце і ясно цілий день.
3
Спробуйте передбачити погоду по хмарах. За кілька днів до грози високо в небі починають з'являтися тонкі прозорі смуги перистих хмар. Якщо хмари пливуть високо - буде хороша сонячна погода. Хмари, що з'являються на горизонті, що зливаються в одну темну масу, кажуть про наближення негоди.
4
Зверніть увагу на місяць і зорі. Перед спекою зірки здаються дуже блискучими, а якщо вони мерехтять - бути дощу. Червонуватий відтінок місяця говорить про наближення циклону - буде тепло і сніжно (або дощитиме). Місяць чистого і світлого відтінку - на гарну погоду.
5
Подивіться на рослини, оточуючі вас. Якщо біла акація або адоніс активно залучають бджіл - чекай дощу. Перед дощем також починають сильно пахнути смородина, жимолость, липа, гречка. Навпаки, горобина, жасмин, черемха, волошки та фіалки випромінюють аромати в суху і сонячну погоду. Квіти будяків перед дощем стуляють колючки і стають гладкими, а кульбаба стискає свою кулю. Подивіться на ялину - її гілки опускаються нижче, а лусочки на шишках змикаються, все це свідчить про наближення дощу.
6
Багато чого можна дізнатися від комах і птахів. Мошки, комарі та мухи перед дощем літають низько, лізуть в обличчя і активно кусаються, дощові черв'яки вилазять на доріжки, мурахи закупорюють входи в мурашник. Чайки і ластівки низько літають, горобці купаються в пилу - чекай дощу.
Пророцтва погоди - справа складна навіть для професійних метеорологів, до чиїх послуг точне обладнання та супутникові дані. Однак наші предки справлялися з прогнозуванням змін у погоді без ареометрів і геостаціонарних супутників. Деякі прикмети не втратили актуальності дотепер.
Інструкція
1
Народні прикмети можна розділити на дві великі групи. В першу потраплять фізичні та біологічні явища, з'ясовно пов'язані зі зміною погоди, наприклад, поява інею на деревах взимку свідчить про швидке потепління. До другої групи прийме відносяться ті, які засновані лише на багаторічних спостереженнях предків: вересневий грім, наприклад, вважається передвісником теплої осені. Природно, що метеорологи зі скептицизмом ставляться до другої групи прийме, в той же час не принижуючи значення спостережень з першої групи. Народні прикмети бувають як короткостроковими - обіцяє швидке негода, заморозки або потепління, так і довготривалими, які роблять прогноз на період цілого сезону або навіть роки.
2
Про збереження гарної погоди можна з упевненістю говорити, якщо протягом доби майже немає вітру з незначним посиленням днем і постійною зміною напрямку. Якщо небо з самого ранку чисте, до полудня з'являються купчасті хмари, зникаючі до вечора. Роса, що утворюється на траві після заходу, теж свідчить про те, що хороша погода не зміниться. До цих же прикметами відносяться піднімається вертикальним стовпом дим, високо літаючі птахи, стрекотливі цвіркуни.
3
Зрозуміти, що погода зіпсується, можна по остающимся до ночі купчастих хмар, червоні заходи, відсутності роси і нічного туману. Крім того, про швидке погіршення погоди каже невеликий перепад денної і нічної температур, не стихаючий до ночі вітер, низько стелеться дим від багаття або труб.
4
Грядущий дощ можна передбачити по перисті хмари, великій кількості хмар на заході, посиленню вітру до вечора. Якщо сонце вранці і на заході забарвлене в багряний колір, це теж говорить про швидке настання дощової погоди. Теплішає вночі повітря теж практично гарантує наближається дощ.
5
Про те, що дощ скоро скінчиться, можна дізнатися за ослаблого вітрі, розпадаються покрову хмар, і, як не дивно, завдяки похолодання після зливи на кілька годин, яке означає проходження холодного фронту і швидке поліпшення погоди.
Зверніть увагу
Деякі народні прикмети втратили свою актуальність через багатовікових змін клімату.
Корисна порада
Збираючись передбачати погоду, робіть висновки не тільки на підставі прийме, але і за допомогою метеорологічних прогнозів для більшої точності.