Як вибрати службову собаку.

Службові собаки, на відміну від мисливських і декоративних, відрізняються силою, мускулистостью, спритністю, витривалістю, невибагливістю, а також володіють відмінним чуттям. Вони недовірливі до сторонніх, злобні, сміливі, агресивні, віддані господареві і чудово піддаються дресируванню. Найпоширеніші службові породи - це німецька вівчарка, доберман, боксер, ротвейлер, різеншнауцер і ердельтер'єр.
Інструкція
1
Щоб правильно вибрати потрібну породу службової собаки, подумайте, перш за все, потрібна вам вона. Службова собака виправдає свої кращі якості тільки в тому випадку, якщо ви плануєте її використовувати для розшукової, караульної, рятувальної або військової служби, в якості поводиря для сліпого, для спорту, для захисту вас, ваших близьких і вашого будинку від недоброзичливців. Щоб утримувати велику службову собаку, необхідна простора квартира або будинок, для неї обов'язкова хороша дресирування. І хоча такі собаки чудово піддаються дресируванню, можливі огріхи в її вихованні можуть стати причиною агресивної поведінки вашого вихованця щодо слабких членів сім'ї - маленьких дітей, літніх і ослаблених родичів.
2
Якщо ви збираєтеся придбати службову собаку в подарунок своєму синові або дочці, виберіть їм дога, добермана, боксера або миттельшнауцера. Це, так звані службово-спортивні собаки. Вони, особливо суки, мають спокійний і поступливий характер і зможуть стати хорошим другом підлітку 13-14 і більше років. Дитині молодшого віку купувати собаку немає сенсу - він не зможе добре виховати і видресирувати її, не зможе стати господарем в її очах. У підсумку, собака або вибере господаря сама, або не буде слухатися нікого.
3
Якщо собака набувається в цілях охорони і захисту квартири, то для цього підійдуть майже всі породи службових собак. Важливо тільки ретельно дресирувати його, щоб в один прекрасний момент ваше зброя не стало некерованим. Бажано, пройти з цуценям повний курс (і не один) дресирування в клубі чи школі собаківництва. Пам'ятайте: собака-охоронець представляє певну небезпеку для оточуючих, тому потребує специфічному вихованні.
4
Багатьом охочим придбати собаку не охота витрачати додаткові сили і час на прибирання вовни в будинку. В цьому випадку виберіть короткошерстну породу - ердельтер'єра або ризеншнауцера. З іншого боку, таким собакам необхідна стрижка або вищипування вовни (тримминг) два рази на рік. Також врахуйте, що багато службові породи потребують купірованіі вух і хвоста. Після подібної операції вихованцеві деякий час буде вимагатися спеціальний догляд, у тому числі і по ночах.
5
Не залишайте без уваги стать майбутньої чотириногого друга. Пси перекірливі, уперті і схильні до лідерства. Стати господарем кобеля службової породи може стати тільки людина з сильним характером. Суки більш м'які, спокійні і прихилисті і не вимагають «приборкання», але двічі на рік потребують особливої уваги на прогулянках через сезонної тічки. Але статеві відмінності дуже умовні. Зустрічаються суки з характером кобеля і кобели з характером сук.
6
Відомо, що всім собакам необхідні щоденні дво- або триразові вигули. Однак доберманам, догам і шнауцера потрібні більш тривалі прогулянки з інтенсивними навантаженнями. Якщо вони не набігаються на вулиці, вони будуть занадто сильно гратися вдома.
7
Також якщо у вас немає кінологічного досвіду, не заводите собі наступні породи: південноросійську, кавказьку та середньоазійську вівчарку і собак бійцівських порід. Справа в тому, що в процесі виведення цих порід враховувалися виключно їх службові чи бійцівські якості. Властивість подчиняемости людині у них розвинене слабо. Трохи більше слухняний ротвейлер. Прекрасно дресируються і трапляються господарів коллі, ердельтер'єри, боксери, добермани, різеншнауцери. Ідеально слухняні східноєвропейські та німецькі вівчарки.
Що значить «службова собака»? Це собаки, покликані виконувати певну роботу на користь людині. Століттями породи диференціювалися за групами, характеризується не стільки зовнішністю собаки, скільки виконуваної роботою: вівчарські, сторожові, мисливські. Зараз під службовими собаками прийнято на увазі специфічну групу різних за походженням порід, використовуваних в захисно-вартової і пошуковій роботі.
Інструкція
1
Визначтеся з породою майбутньої собаки, згідно поставленому завданню: У Росії в якості службових використовуються переважно різні вівчарки (німецька, східно-європейська, бельгійська, кавказька) а так же чорні тер'єри, ротвейлери і лабрадори.Немецкая вівчарка, а так ж її найближчі родичі - східноєвропейська і бельгійська вівчарки - універсали. Вони мають активно-оборонну реакцію, гострий нюх і міцний контакт з господарем. Таких собак можна готувати з курсів «собака-охоронець», «охорона квартири», «охорона заміського будинку». В розшуковій службі вони ні в чому не поступаються лабрадорам.Пріобретая лабрадора, не варто сподіватися виховати з нього захисника або охоронця. Ці собаки - нюхачі, мисливці та спортсмени. Чорний тер'єр вельми специфічна, складна для новачка порода. Так само, як і ротвейлер, він орієнтований, перш за все, на охорону. Не варто заводити ротвейлера або кавказьку вівчарку, якщо ви не маєте великого досвіду в собаківництві. Якщо ви хочете виховати собаку-охоронця, можна також звернути свою увагу на мастиф і доберманів. Не варто заводити з цією метою собаку так званої «бійцівської» породи. В нормі блок агресії на людину у них не повинен зніматися.
2
Коли ви визначилися з породою, можна підшукувати заводчика. Чому не можна купувати собаку просто з рук або, гірше того, на ринку? Якщо ви не збираєтеся брати участь у виставках, родовід не настільки істотна. Але тільки родовід може служити хоч якоюсь гарантією відповідності собаки якостям властивою цій породі. Ознака хорошого заводчика: однотипні, красиві собаки, викликають відчуття «міцної породи». Батьки цуценя повинні мати не тільки родоводи, а й сертифікати, що підтверджують їх службову придатність.
3
Вибір цуценяти. Вибрати своє цуценя з посліду - завжди складна задача. Ви можете попросити поради заводчика, а можете керуватися внутрішнім чуттям, але деякі ознаки здоров'я і породності треба знати. Огляньте весь послід. В ідеалі в два місяці цуценята повинні бути практично однакового розміру. Шерсть рівна, м'яка, без лисин. Очі ясні, до трьох місяців з блакитним відтінком. З носа і очей не повинно бути виділень, а під хвостом не повинно бути бруду і злиплої вовни. Огляньте зуби і піднебіння. Неполнозубость і «заяча губа» - спадкові порушення. Таких собак не допускають до виставки. Пупкова грижа (невелика округла опуклість на животі) може завдати чимало проблем. Так само зверніть увагу, щоб на хвості не було зламів, а на задніх лапах - прибулих (п'яте) пальців.
4
Купівля цуценя. Обов'язково укладіть договір купівлі-продажу цуценя. Після його укладення вам на руки повинні бути видані ветеринарний паспорт і метрика цуценяти. Клеймо (гарантія того, що саме ваш щеня має право на родовід) ставлять на внутрішній стороні вуха або в паху. Воно повинно відповідати записаному в щенячого картці (метриці) цуценя.