Як впоратися з хворобами винограду.

Садівники, які займаються розведенням винограду, приділяють багато уваги заходам щодо захисту лози від різних захворювань. Ігнорування захисних робіт може призвести до втрати врожаю і навіть до загибелі рослини.
Вам знадобиться
  • - садовий інвентар;
  • - обприскувач;
  • - бордоська рідина;
  • - препарат «Днок»;
  • - препарат «Квадріс»;
  • - препарат «Нітрафен»;
  • - препарат «Хорус ».
Інструкція
1
Плануючи ятати нового виноградника, при покупці сортів поцікавтеся про їх стійкості до захворювань, до яких схильні рослини в конкретній місцевості. При посадці розміщуйте лози винограду на достатній відстані.
2
Навесні, при настанні стійких позитивних температур, зробіть обприскування молодих плантацій препаратом «Днок» або «Нітрафен». На початку травня, коли у пагонів виросте по 5 аркушів, обробіть виноград 1% бордоською рідиною або хорусом, щоб захистити рослину від антракозу і чорної плямистості. У північних районах цю обробку можна не проводити, тільки якщо в попередньому періоді кущі не дивувалися хворобами.
3
Особливо небезпечними і згубними хвороби для рослин стають під час зав'язування ягід і утворення квіток. Тому, поки лоза не вступила в пору цвітіння, обприскати її системними препаратами. Для рівномірного сонячного освітлення і провітрювання кущів видаліть зайві молоді пагони.
4
Слідкуйте за грунтом під кущами: вона завжди повинна бути розпушеному і не мати бур'янів. Після того як ягоди виростуть до розміру горошини, вдруге обприскати кущі системними препаратами. При стійкій сухій погоді обробіть рослину розчином «Флінт». Якщо погода постійно волога, обприскати виноград «Квадріс».
5
Обприскувач повинен мати якомога більше дрібну дисперсію, що запобіжить стікання препаратів з листя. Обробляйте все листя з обох сторін. Краще проводити даний захід вранці, після того як висохне роса. Це виключить виникнення сонячних опіків.
6
Через 15-20 днів знову обприскати лозу тим же набором захисних засобів. Останню обробку ранніх сортів винограду проводите на початку серпня. Вирізуйте зайві пасинки і пагони, щоб кущі не загущающие.
7
У вересні в разі появи на гронах вогнищ Одіума, обробіть кущі колоїдної сіркою або марганцевим розчином. Усі видалені листя і пагони спаліть. Це зменшить ризик захворювання винограду. Перекопайте землю в міжряддях.