Як виростити кімнатну пальму.

Пальма в діжці, зростаюча вдома або в офісі, виглядає дуже ефектно, вона є символом елегантності і престижу. Можна купити її в магазині, але якщо ви захоплюєтеся садівництвом, спробуйте виростити кімнатну пальму самостійно.
Вам знадобиться
  • - насіння фінікової пальми;
  • - ємності різного розміру;
  • -вермікуліт;
  • - вода;
  • - пульверизатор;
  • - грунт для пальм або декоративно-листяних рослин.
Інструкція
1
Придбайте насіння фінікової пальми. Найкраще для малогабаритної квартири підходять хамедорея елегантна, фінік Ребел або хрізалідокарпус. Для високих холів можна спробувати виростити ливистона китайську, хамеропс або вашингтонію нітеносная. Економний варіант - виростити пальму з кісточки фініка, що продається в продуктовому магазині. Недолік такої пальми в тому, що вона може досягати більше 3 метрів у висоту.
2
Витягніть з фініка кісточку, очистіть від м'якоті і відразу ж покладіть в стакан з теплою водою, на один-два дні. Зіскобліть залишки розмоклому м'якоті і висадіть вертикально у вологу землю. Щоб забезпечити рослину всім необхідним, слід використовувати спеціальний пальмовий грунт. Слідкуйте за тим, щоб земля залишалася трохи вологою, але не допускайте появі цвілі. Проростання настає через 2-3 тижні.
3
Щоб пальма проросла швидше, використовуйте вермикуліт. Злегка його зволожите і помістіть в пластиковий контейнер. Висадіть насіння, присипте зверху і щільно закрийте. Поставте вермикулит в тепле місце, бажано поруч з батареєю опалення. Час від часу додавайте трохи води. Через 1-2 тижні насіння почнуть проростати.
4
Як тільки насіння пальми проклюнутся, пересадите їх у вологий грунт. Використовуйте невеликі ємності по 0,3-0,5 літра. Намагайтеся не пошкодити коріння і ніжні паростки, інакше нічого не виросте.
5
Слідкуйте за зростанням рослини. Спочатку з'являється один довгий лист, потім стрілка з декількох листя. Корінь у пальми спочатку лише один, довгий і ні в якому разі не можна допустити його пошкодження або проникнення в дренажний отвір.
6
Фінікова пальма не любить пересадок, але щовесни її потрібно пересаджувати разом з грудкою землі в ємність більшого розміру. Зрілу пальму можна не чіпати, лише додавати новий шар землі час від часу. Забезпечте паростку світле місце, але без прямих сонячних променів, підгодовуйте добривами для пальм або декоративно-листяних рослин.
7
Щоб листя пальми була рівномірною і пишною, іноді повертайте ємність іншою стороною до джерела світла. Стрілка нового аркуша повинна бути спрямована в бік приміщення.
8
Взимку поливайте рослину раз на тиждень, влітку - щодня. Щоб запобігти появі сухих кінчиків, обприскуйте листя водою з пульверизатора. Поряд з опалювальними приладами можна поставити ємності з водою або включати зволожувач повітря. Бережіть пальму від протягів і холоду, це південне тропічна рослина.