Як поміняти батареї в квартирі самому. Як поміняти батареї опалення в квартирі.

З настанням осені доводиться задуматися про ефективність системи опалення в будинку. Утеплення вікон, дверей і стін - лише додаткові заходи, і якщо ваші радіатори засмічені і неефективні, то вони не принесуть бажаного результату. Поміняти батареї в квартирі можна і самостійно, однак при цьому необхідно дотримуватися жорсткі правила.
Вам знадобиться
 • - дозвіл КК;
 • - радіатори;
 • - пробки-заглушки радіаторів;
 • - кульові крани;
 • - крани Маєвського;
 • - кронштейни;
 • - лляне полотно;
 • - силіконовий герметик;
 • - гайкові ключі;
 • - розвідний ключ.
Інструкція
1
В першу чергу ознайомтеся з правилами утримання спільного майна, затвердженими урядом РФ. В деяких випадках керуюча компанія (КК) зобов'язана замінити радіатори самостійно, причому абсолютно безкоштовно. Наприклад, якщо вони протікають.
2
Замінювати прилади опалення, що знаходяться в справному стані, доведеться за свій рахунок. При цьому обов'язково поставте свій КК до відома і дізнайтеся, які прилади дозволено встановлювати. Залежно від проекту центрального опалення вашого будинку можна буде вибрати конвертор або радіатор певної потужності і конструкції. Обладнання повинно витримувати робочий тиск у системі, а також легко переносити гідравлічні випробування системи.
3
Найзручніше замовити послуги установки радіатора у своєї КК або сторонньої організації. Однак якщо ви повні рішучості поставити батареї самостійно, запасіться необхідним інструментом і виберіть відповідний час, коли центральне опалення відключене.
4
Переконайтеся, що вода злита з системи опалення. У кожному разі, підготуйтеся: візьміть непотрібний тазик і статеву ганчірку, оскільки в радіаторі могла залишитися вода. Розкрутіть гвинтові з'єднання та зніміть старий радіатор.
5
Перевірте, чи підходять для нового радіатора старі кронштейни. Якщо ні - встановіть нову систему кріплення. Приготуйте радіатор до установки: поставте пробки-заглушки і кран Маєвського. На всі з'єднання намотайте стрічку-фум або лляне волокно (його слід покрити герметиком або шаром масляної фарби).
6
Закрутіть різьбу, встановіть радіатор на кронштейни і підключіть новий прилад до системи опалення за допомогою кульових кранів. Залишилося лише стравити повітря з батарей, використовуючи кран Маєвського.
7
Після установки радіаторів запросіть представників керуючої компанії, які візьмуть роботу. З їх допомогою (і за додаткову плату) проведіть слив і заповнення системи опалення водою для перевірки герметичності всіх з'єднань.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PI7Pe61ovUU
Бажаючи замінити в приміщенні батареї опалення, вам необхідно знати декілька моментів у цій операції. Наприклад, ви заздалегідь повинні спланувати час здійснення заміни, а також подбати про те, щоб новий радіатор підходив до старої системи (якщо раніше не провадилась заміна стояка).
Вам знадобиться
 • Батарея опалення, обмотка.
Інструкція
1
Вибір часу для виконання заміни батареї . Вкрай небажаним періодом для здійснення заміни батарей є опалювальний сезон. Обумовлюється це тим, що вам доведеться залучати співробітників комунальних служб для відключення опалення. Це, в свою чергу, може спричинити за собою додаткові витрати на оплату послуг комунальників, та й на повторний запуск системи буде потрібно певний час (доведеться померзнути два-три дні після заміни).
2
Беручи до уваги ці моменти, можна зробити висновок, що найбільш оптимальним періодом для установки нових батарей опалення стане кінець опалювального сезону. Також слід відзначити той факт, що вам може знадобитися екстрена заміна батарей, яка випадково доведеться в розпал опалювального сезону. В такому випадку без допомоги комунальників вам не обійтися. Так чи інакше, приступимо до розгляду дій, які вам необхідно виконати для заміни батареї .
3
В першу чергу звернемо вашу увагу на такий момент. Якщо в приміщенні батареї змонтовані на старих трубах, краще відразу замінити вашу ділянку стояка на нові вироби. Якщо ж труби ще можуть прослужити кілька років, можна перейти до заміни батарей.
4
Використовуючи накидний ключ, звільніть батареї від кріплення, після чого зніміть їх. Тепер вам потрібно очистити різьблення на трубах спеціальної рідиною (дану рідину можна знайти в будь-якому відділі побутової хімії). Як тільки труби будуть підготовлені, приступите до монтажу нових батарей.
5
Намотайте на різьбу герметизирующую обмотку в 4-6 шарів. Після того як ви виконаєте це дія, ви можете перейти до монтажу нових батарей. По завершенню робіт слід попередити комунальні служби про що відбулася заміні. На початок наступного опалювального сезону комунальники перевірять якість монтажу батареї перед запуском опалювальної системи на повну потужність.