Як зробити каналізацію в приватному будинку.

Відсутність каналізації в будинку може сильно зіпсувати життя господарям. Якщо ви живете в сприятливою місцевості, де немає небезпеки забруднення грунтових вод, можна влаштувати місцеву каналізацію і насолоджуватися життям на свіжому повітрі з усіма зручностями.
Вам знадобиться
  • - труби різного діаметру;
  • - фітинги;
  • - цегла;
  • - інструмент;
  • - гідроізоляція;
  • - зварювальний апарат.
Інструкція
1
Почніть пристрій каналізації в приватному будинку з внутрішньої частини. Встановіть вертикальний стояк і підведіть до нього труби від усіх санпріборов - труби повинні розташовуватися під невеликим ухилом (5 мм на метр). Від мийок йдуть труби внутрішнім діаметром 50 мм, від унітазу - 100 мм. Якщо ви плануєте поставити насос, ухил не обов'язковий.
2
Вгорі на стояк поставте вентиляційну решітку, бути розташована подалі від вікон і житлових приміщень. Труба стояка повинна підніматися над коником даху не менш ніж на 0,5 метра. Добре, якщо стояк буде розташований недалеко від джерела тепла - це дозволить прискорити всі процеси.
3
Від стояка, розташованого в будинку, прокладете горизонтальний відвідний трубопровід - колектор, під ухилом не менше 0,02 (2 см на метр труби). Якщо поруч пролягає централізована каналізація, підключіться до неї, в іншому випадку, необхідно зробити септик або вигрібну яму.
4
Вигрібну яму або септик розташовуйте не менше ніж в 20 метрах від питного колодязя і недалеко від автомобільної дороги (щоб була можливість під'їзду ассенізаторской машини). Чим більше сім'я, тим більше повинні бути розміри ями. При очищенні ями два рази на рік на одну людину необхідно як мінімум 0,5 куб. метра.
5
При влаштуванні вигрібної ями враховуйте положення ґрунтових вод - при будь-якій погоді, в будь-який час року вони повинні знаходитися не вище 1 метра від дня вигреба. Дно і стіни ями викладіть цеглою або каменем, щоб досягнути кращої водонепроникності. Не забудьте про гідроізоляцію.
6
Для прокладки каналізаційної мережі використовуйте азбоцементні, чавунні або пластмасові труби діаметром не менше 100 мм, або труби з кераміки, діаметром 150 мм. Оптимальна глибина закладки труб - 1,7-2 метра (у середній смузі Росії), відразу передбачте ухил, не менше 0,008-0,01.
7
Щоб труби не просідали і не створювали заторів, намагайтеся укладати їх на незайманий грунт, тобто викопуйте яму точно за розміром. Якщо все ж необхідно змінити положення труби, підсипати грунт поступово і відразу утрамбовуйте.
8
Коли труби будуть покладені, перевірте їх становище. У одного кінця поставте свічку або ліхтар, в іншого контролюйте - якщо все зроблено правильно, ви без праці побачите світло в кінці труби. Потім можете засипати траншею.
Якщо у вашій місцевості центральна каналізація відсутня, то необхідно побудувати зливну яму. Вона робиться в чотирьох - п'яти метрах від будинку і фундаменту, щоб фундамент не намокав і не піддавався руйнуванню. Копати котлован для зливної ями можна тракторним ковшом, так як копка вручну процес дуже трудомісткий. Вручну лише підрівняти краю і низ ями, вичерпуючи грунт відрами.
Інструкція
1
Глибину яму робіть з урахуванням рівня знаходження грунтових вод. Якщо вони знаходяться на маленькій глибині, то яму копати треба вище їх знаходження, але широку. Якщо до ґрунтових вод далеко, то краще викопати глибоку яму.
2
підрівняти краю і низ котловану, можете встановити спеціальні бетонні кільця, щоб яма не обсипалася. Можна обкласти краю ями червоним керамічною цеглою або встановити з боків опалубку і залити цементним розчином. Їли ви хочете зробити каналізацію без вбирання в грунт, то зацементувати доведеться і низ каналізаційної ями.
3
Зливну трубу потрібно проводити з нахилом від будинку до каналізаційній ямі. Якщо ви зробите достатній нахил і поставите спеціальну широку трубу для відводу каналізації, то особливої необхідності в ретельному утепленні труби немає. Досить буде прокопати невелике заглиблення в грунті і засипати трубу землею. Трубу краще виводити без переходів і перегинів щоб уникнути засмічень.
4
Верх потрібно закрити надійним перекриттям залишивши отвір для відкачування каналізації. Поверх перекриття залийте все товстим шаром бетону.
5
В каналізаційну яму можна вивести і стічні води.