Як встановити нові батареї у квартирі.

Сучасні радіатори опалення мають естетичний вигляд. Вони за багатьма параметрами випереджають застарілі і однотипні чавунні батареї. Але при заміні радіаторів слід врахувати ряд нюансів.
Вам знадобиться
  • - регулювальні крани або термостати; - Рулетка; - Рівень; - Дриль; - Свердло діаметром 12 мм; - Тримачі для радіаторів; - Олівець; - Льон з герметиком Unipak або нитка танго уні-лок; - Газовий ключ; - Газове зварювання; - Кутова шліфувальна машина; - Захисні окуляри; - Дюбеля діаметром 12 мм.
Інструкція
1
Незалежно від того, робите ви повну заміну опалювальної системи або обмежуєтеся установкою нових радіаторів опалення, обов'язково передбачте місце для регулювальних кранів або термостатів. За допомогою цих корисних пристосувань ви завжди зможете підтримувати в приміщеннях комфортний температурний режим.
2
Перед заміною радіаторів, зверніться до ЖЕКу. Приступите до демонтажу старих батарей тільки після того, як співробітники комунальної служби перекриють воду, і вона повністю зіллється з стояків. Встановіть якісну запірну арматуру на все нові радіатори. Це дозволить вам легко перекрити кран і спокійно приступити до усунення дефекту в разі течі або іншої несправності опалювального приладу.
3
Пам'ятайте, що стандартним місцем для установки радіатора є простір під вікном. Це забезпечує природну і оптимальну циркуляцію холодного і теплого повітря по всьому периметру приміщення. Встановлюючи опалювальний прилад, врахуйте, що його ширина повинна бути не менше 50-75% від довжини віконного отвору. Пам'ятайте, що відстань від верхньої частини радіатора до підвіконня має бути не менше 100 мм, а мінімальний зазор від підлоги до опалювального приладу - 60 мм.
4
Проведіть центральну вертикальну лінію, щодо якої визначте місця кріплення тримачів радіатора. Горизонтальний розмір виставте за рівнем труби від стояка. Розмітьте кріплення радіатора, які по вертикалі повинні збігатися з місцем з'єднання блоків опалювального приладу. По горизонталі місця кріплення виставте на 2-3 мм вище перетину вхідної труби опалення. Врахуйте, що від правильної розмітки залежить точність монтажу опалювального обладнання.
5
Розпочніть монтажу кріплень радіатора, кількість яких залежить від розміру опалювального приладу. Якщо батарея складається з 12 і більше секцій, застосуйте 6 кріплень. Пам'ятайте, що радіатор опалення не повинен спиратися на підвідні труби гарячого водопостачання.
6
Просвердливши отвори, забийте дюбелі потрібного діаметру. Для стандартних гаків діаметром 12 мм, використовуйте свердло такого ж діаметру. Вкрутіть утримувачі і навісьте радіатор. Врахуйте, що при правильному монтажі радіатор повинен жорстко спиратися на всі опори.
7
Перевіривши за рівнем закріплений радіатор, приступите до його підключення. Відрізаний ділянку труби укоротите на потрібну довжину з одного боку, а з іншого встановіть запірний вентиль, який дозволить регулювати тепловіддачу радіатора. Для надійного нарізного ущільнення використовуйте льон з герметиком Unipak або нитка танго уні-лок. Відкриті кінці труб з'єднайте газовим зварюванням. Вигини і місця спайки ретельно зачистите і зафарбуйте.