Як навчитися танцювати степ.

«Cтеп», «чечітка», «джига» або на американський манер «теп» - танець, який знають усі. Він став популярним ще в 20-ті роки минулого сторіччя. Його впізнають по характерному стуку набоек і неймовірно швидким рухам ніг танцюриста. За роки досвіду, він не втратив своєї актуальності, і тепер степісти б'ють чечітку не тільки під джаз, а й під реп і під R'n'B та іншу сучасну музику, адже за великим рахунком «чечітка» - це та ж музика, тільки виповнюється вона ногами.
Вам знадобиться
  • чечеточние черевики;
  • неслизький підлогу;
  • терпіння.
Інструкція
1
Начинающему танцюристу чечітки навіть найпростіші елементи даються не так просто. Але як відомо терпіння і труд - усе перетруть. На початковому етапі важливі тренування. Руху необхідно доводити до автоматизму, тоді танець буде здаватися легким, невимушеним і навіть трохи вальяжним.Базовим рухом степа є крок. Особливість степ-кроку в тому, що при його виконанні танцюрист ставить ногу на повну стопу, і, незважаючи на те, що він робить крок, танцюрист все ж залишається на місці. В чечітці існує чотири основні кроки: ball-change, flap, shuffle, brush.Ball-change - найпростіший елемент ТЕПа. Вдарте об підлогу повною ступнею правої ноги, а потім вдарте носком лівої ноги. Далі ці два рухи просто чередуйте.Flap - стоячи на одній нозі, вдарте п'ятою, а потім носком іншої ноги і поставте ногу на підлогу. Потім теж саме виконайте іншою ногою. Тут важливо, щоб удари п'ятою і носком були сильними і створювали відчуття легкості.Shuffle - виконується аналогічно Flap, однак, під час руху танцюрист робить крок вперед і трохи наклояется вперед.Brush - спочатку виконується удар п'ятою, при цьому нога виходить уперед, потім вона повертається назад і виконується удар носком.
2
Важливими елементами степа так само є stomp і stamp. Зробіть звичайний крок лівою ногою, одночасно підніміть праву ногу на носок і залиште вага тіла на останній. І поверніть ліву ногу назад, тобто вона повинна ніби відскочити від підлоги. Освоїти цей елемент не важко для новачка. Stamp - це теж саме, що і stomp за винятком того, що при виконанні stampа нога, яка робить удар, не відскакує, а залишається на полу.Flap heel або flap hl - дуже схожий на flap, після якого робиться другий удар пяткой.Falling Off The Log - проведіть носком правої ноги по підлозі і закінчите рух ударом носка цієї ж ноги. Потім зробіть теж саме лівою ногою. Не забувайте про руки: коли одна нога відводиться назад, разом з нею йде назад і протилежна рука. Незважаючи на простоту, цей елемент дуже оригінальний і динамічний. Його виконання прикрасить будь-який танець, а також додасть йому динамічності.
3
Далі можна переходите до розучування зв'язок. Перша зв'язка: послідовне виконання рухів stomp, hop, step, flap, step, stomp, hop, step, flap, step. Hop - це простий одиночний удар. Для його виконання необхідно просто підстрибнути і приземлитися на ту ж ногу. Step - простий удар носком будь ноги з переносом ваги тіла на неї, п'ятка при цьому не повинна торкатися підлоги. Step може виконуватися як на місці, так і з кроком вперед - назад або в сторону.Вторая зв'язка - hop, shuffle, step, stomp. Виконувати елементи необхідно в зазначеній послідовності.
4
Для того, щоб урізноманітнити танець необхідно вивчити ще два елементи. Тріоль виконується на половину такту «дві чверті». Підніміть праву ногу і зігніть її в коліні. Підніміться на полупальци на лівій нозі і на рахунок раз опустіться на п'яту з ударом. Одночасно правою ногою виконується будь подвійний удар.Квадроль виконується на цілий такт «дві чверті». Початкове положення таке ж як у тріолі. Після того, як ви вдарите п'ятою лівої ноги, правою ногою необхідно виконати flick (ковзний удар носком правої ноги вперед) і відразу ж flack (ковзний удар носком правої ноги назад). Після цього ногу необхідно зігнути в коліні і опустити носок правої ноги з ударом. П'ята не стосується статі. Під час виконання всього елемента вага тіла залишається на лівій ноге.После того, як тріоль і квадроль з правої ноги освоєні і доведені до автоматизму, приступайте до вивчення елементів з лівої ноги.
Корисна порада
В тепе важливо не просто технічно вірно виконувати елементи танцю. Для того, щоб всі удари були «звучними», необхідно правильно підібрати взуття. Як відомо на п'яті і шкарпетці чечеточних черевик є металеві набійки, а прикріплюються вони шурупами або заклепками, від ступеня затягування яких і залежить звучання черевик. Купують набійки в спеціальних магазинах. Професійні танцюристи вибирають набійки по звуку, просто кидають їх на підлогу і слухають, щоб звук при падінні був однаковим, тоді й удари будуть рівними і звонкімі.Во час навчання та при виконанні чечітки на сцені важливо, щоб підлога не була слизькою. Для кращого звуку використовують дубовий паркет, або листи фанери не товще 18 мм.Кроме того на змаганнях і виступах танцюристів-степістів сцену як правило подзвучівают. Мікрофони встановлюються на авансцені і на середині сцени. А до черевиків танцюристів кріпляться маленькі радіомікрофони.
Незважаючи на те, що степ (або чечітка) був в занепаді кілька десятиліть, зараз він переживає справжню хвилю популярності. Класичний степ виконують під джазову музику, а сучасні танцюристи намагаються поєднати його з хіп-хопом, хаусом та іншими танцювальними напрямками.
Вам знадобиться
  • - дзеркало;
  • - музика;
  • - спеціальне взуття.
Інструкція
1
Одягніть зручний спортивний одяг. Встаньте перед великим широким дзеркалом. Увімкніть відповідну музику. Характерна особливість даного танцю - ритмічна, ударна робота ніг. Як правило, чечітка виповнюється в спеціального взуття, підбитому металевими пластинами.
2
Підготуйтеся до того, що для оволодіння танцем даного виду потрібно значну кількість часу, терпіння і старанні тренування.
3
Разучите основні кроки чечітки. Їх усього чотири. Це: brush, flap, ball-change, shuffle.
4
Потренуйте крок brush. Вихідна позиція: станьте прямо, ноги з'єднайте разом. Тепер п'ятою виконайте удар, одночасно виставляючи ногу вперед. Поверніть ногу на місце і виконайте удар носком.
5
Вивчіть крок flap. Стоячи на одній нозі, п'ятою виконайте удар. Потім носком іншої ноги теж виконайте удар, після цього нога ставиться на підлогу. Повторіть рух іншою ногою. Слідкуйте за тим, щоб удари були легкими і не дуже сильними.
6
Прорепетируйте один з найлегших елементів - ball-change крок. Станьте прямо, ноги разом. Тепер ступень правої ноги виконайте удар, після цього вдарте об підлогу носком лівої ноги. У танці необхідно чергувати обидва рухи.
7
Відробіть крок shuffle. Цей виконується так само, як і крок flap. Тільки під час його виконання нахиліть корпус вперед і під час кроку здійсните рух вперед.
8
Доведіть базові кроки до автоматизму. Навчіться виконувати їх з різною швидкістю, спокійно і швидко чергувати під музику.
9
Перейдіть до складніших рухам, таким як stomp і stamp. Щоб виконати крок stomp станьте прямо, ноги разом. Зробіть крок вперед лівою ногою. При цьому одночасно підніміть праву ногу на носок і перенесіть на неї вагу тіла. Ліву ногу швидко поверніть в початкове положення. Постарайтеся зробити це так, щоб виглядало, що нога відскочила від підлоги.
10
Спробуйте тепер освоїти крок stamp. Він практично ні чим не відрізняється від попереднього кроку. Тільки щоб виконати даний крок, залиште ліву ногу на підлозі, чи не повертаючи її в початкове положення.
Зверніть увагу
Щоб уникнути травм, зверніть увагу на те, що стать не повинен бути слизьким. Краще тренуватися на дубовому паркеті або аркушах фанери.
Корисна порада
Для того щоб ваш танець вийшов красивим і звучним потрібно правильно підібрати чечеточние туфлі. Набійки на них повинні бути виготовлені з металу і розташовуються не тільки на п'яті, а й на шкарпетці.