Як виховувати сіамських кошенят.

Сіамські кішки відрізняються незалежною вдачею. Вони самостійні, стримані в емоціях, однак дуже віддані своєму господареві і дорожать його суспільством. Щоб ваш улюбленець став саме таким, його потрібно правильно виховувати з самого раннього віку. Взявши в будинок кошеня, подбайте про його добробут і встановіть правила, який звірок повинен неухильно дотримуватися.
Інструкція
1
Організуйте режим харчування малюка. Ви можете годувати тваринку їжею, приготованою власноруч, або перевести його на промислові консерви і гранули. Перші місяці вихованець повинен отримувати спеціальні корми для кошенят, пізніше його варто перевести на збалансований корм, призначений для орієнтальних кішок. Такий раціон допоможе зберегти гарний блиск хутра і витончені пропорції тварини. Годуєте кошеняти 6 раз в день, після півроку його можна перевести на чотириразове годування, а до року - на дворазове.
2
Не дозволяйте кошеняті випрошувати їжу і не годуйте його зі столу. Вихована кішка не повинна наближатися до місця трапези. Якщо не провокувати кошеня, він не проявлятиме інтересу до чужої їжі.
3
Якщо ви придбали породистого кошеняти, він, швидше за все, вже привчений до туалету. Уточніть у заводчика, який лоток і наповнювач воліє вихованець. Слідкуйте, щоб на шляху кошеня до горщика не було ніяких перешкод. Якщо ви не хочете тримати всі двері відкритими, забезпечите їх спеціальними котячими дверцятами. Регулярно міняйте наповнювач - кошеня може відмовитися відвідувати брудний лоток. Якщо у вас є інші кішки, виділіть новачкові окремий туалет - це допоможе уникнути непотрібних конфліктів між тваринами.
4
Вирішіть, де буде спати малюк. Кошеняті може сподобатися м'яка корзинка або спеціальний будиночок. Але не дивуйтеся, якщо він віддасть перевагу підвіконня або полку в шафі. Якщо ви не плануєте пускати вихованця в своє ліжко, з перших днів привчайте його, що двері в спальню буде закрита. Врахуйте, що кошенята наполегливі. Якщо ви не проявите завзятості, він може домогтися свого і виселити його із спальні буде непросто.
5
Щоб уникнути псування м'яких меблів і убезпечити самого звірка, подстригите кошеняті кігті спеціальними кусачками, які не залишають задирок. Цю процедуру необхідно проводити кожну тижнів, зрізуючи тільки гострі кінчики. Спочатку кошеня буде чинити опір, але скоро звикне.
6
Не розраховуйте, що малюк буде весь час спати. Активність - відмітна риса сіамських кошенят. У вільний час грайте з вихованцем. Одне з кращих розваг - гра з листом жорсткої паперу, згорнутого в клубок. Таке нехитре пристосування займе кошеня надовго. Не купуйте іграшки з дрібними деталями - намистинками, резинками, бантиками. Малюк може їх відгризти і вдавитися.
7
Орієнтальні кішки - істоти незалежні і образливі. Деякі вважають, що вони відрізняються злопам'ятністю і можуть мстити за несправедливі покарання. Тому жорсткі методи впливу до сіамським кошенятам застосовувати не варто. Запорука успіху - наполегливість, увагу і ласка.