Як позбутися стресу під час сесії.

Іспити є серйозним випробуванням, а тому немає нічого дивного в тому, що під час сесії студент перебуває в стані стресу. Однак іноді підвищена тривожність не тільки доставляє психологічний дискомфорт, а й заважає зосередитися, роблячи тим самим підготовку до іспитів неможливою. Саме тому важливо вміти знімати виникло нервове напруження.
Вам знадобиться
  • - лаванда;
  • - м'ята;
  • - меліса;
  • - ароматичні масла;
  • - валеріана, пустирник;
  • - лікарські препарати, призначені лікарем.
Інструкція
1
Не варто відкладати підготовку до іспитів на останню ніч - через перевтому і невпевненості в своїх знаннях нервову напругу тільки посилиться. Постарайтеся розподілити навантаження рівномірно, робіть п'ятнадцятихвилинні перерви щогодини. Дотримуйтеся режиму дня, спіть не менше 8 годин на добу.
2
Якщо ви відчуваєте, що нервова напруга наростає, закрийте очі і зробіть кілька повільних глибоких вдихів і видихів. Дихальна гімнастика володіє заспокійливим ефектом, так що вже через 10-15 хвилин ви відчуєте себе краще. Для закріплення ефекту вмийтеся теплою водою.
3
Напередодні іспиту прийміть ванну із заспокійливими травами. Хорошим ефектом володіють меліса, м'ята і лаванда. Краще використовувати їх в комплексі, але за наявності індивідуальної нестерпності або відсутності будь-якого компонента можна обійтися і однією з перерахованих трав. 300 г подрібненої сировини залийте 3 літрами окропу і дайте настоятися протягом 15-20 хвилин. Процідіть отриманий настій. Вилийте рідину в наповнену ванну.
4
Швидко зняти стрес під час сесії допоможе ароматерапія. Використовуйте для процедури масла жасмину, лимона, бергамоту, іланг-ілангу або герані. Додайте кілька крапель олії в ємність з гарячою водою і протягом 15 хвилин вдихайте пар. Вдавайтеся до ароматерапії і в період підготовки до іспиту, і безпосередньо в день його здачі.
5
Якщо жоден із способів не приніс бажаного результату, скористайтеся медикаментозними засобами для зняття тривоги. М'яким дією володіють екстракт валеріани, пустирник і гліцин. Приймайте їх щодня, поки не закінчиться сесія. При наявності сильного стресу, супроводжуваного безсонням і порушенням апетиту, підійде «Персен» або «Новопассит». І все ж у важких випадках краще звернутися до лікаря.