Як відновити кальцій в організмі.

Кальцій - це найважливіший для людського організму мікроелемент. Він необхідний не тільки для кісткової, але й для серцево-судинної і центральної нервової системи. Дефіцит кальцію викликає болі в суглобах, руйнування зубів, судоми в м'язах і кровоточивість ясен. Саме тому при перших ознаках нестачі такого важливого мікроелемента, необхідно подбати про його поповнення.
Вам знадобиться
  • - препарати кальцію;
  • - яєчна шкаралупа;
  • - лимон.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб відновити кальцій в організмі - приймати аптечні препарати. Це можуть бути як вітамінно-мінеральні комплекси або знайомий всім глюконат кальцію, так і більш сучасні засоби, наприклад «Кальцій Д3 Нікомед» або «Кальцемін». Єдина умова: препарат повинен бути призначений лікарем, тому що лише він здатний оцінити серйозність ситуації і визначити необхідне дозування і тривалість курсу лікування.
2
І все ж до лікарських препаратів краще вдаватися лише в крайньому випадку. Заповнити дефіцит кальцію можна і більш природним способом - з їжею. Незамінним джерелом такого цінного мікроелемента є молочні продукти, шпинат, капуста, редис, бобові, горіхи, яловича печінка і дари моря. Однак не варто налягати лише на перераховані продукти. Для нормального засвоєння кальцію потрібні вітаміни D і С, і потрібно простежити, щоб вони теж поступали з їжею в достатній кількості.
3
Відновити кальцій в організмі можна і за допомогою народних засобів. Одним з найпоширеніших і доступних є яєчна шкаралупа. Ретельно промийте і висушіть її, після чого подрібніть в кавомолці або ступці. В отриманий порошок додайте кілька крапель лимонного соку і приймайте засіб тричі на день по половині чайної ложки. Тривалість лікування становить від двох тижнів до кількох місяців. До речі, шкаралупа від перепелиних яєць більш краща.
4
Виключіть з раціону каву і алкоголь. Вони перешкоджають засвоєнню кальцію, а тому при їх вживанні не буде толку ні від правильного харчування, ні від лікарських препаратів.
5
Частіше бувайте на вулиці, особливо в сонячну погоду. Кальцію не буде засвоюватися, якщо в організм надходить недостатня кількість вітаміну D. Звичайно, продукти харчування частково заповнять його дефіцит, але все ж кращим джерелом вітаміну D є сонце.