Як лікувати кісту зуба.

Кіста зуба являє собою утворення з щільними стінками і рідким вмістом. Вона виникає в районі зубного кореня і, розростаючись, руйнує кісткову тканину. Причиною кісти може бути інфекція або травма, але незалежно від цього, врятувати зуб можна тільки при своєчасному лікуванні.
Інструкція
1
Інфекція може проникнути всередину зуба не тільки при глибокому карієсі або пульпіті, а й у разі, якщо вони неправильно проліковані. Небезпека захворювання полягає в тому, що до пори до часу воно протікає безсимптомно. При регулярному відвідуванні стоматолога велика ймовірність того, що проблема буде своєчасно виявлена, в іншому випадку освіта буде рости і позбутися від нього можна буде тільки хірургічним шляхом.
2
Лікування зубного кісти може бути проведено лише в умовах стоматологічного кабінету. Спеціаліст розкриє хворий зуб, очистить кореневі канали, заповнить їх ліками і поставить тимчасову пломбу. Повного одужання можна домогтися лише за кілька процедур. Таким чином, лікування може розтягнутися на кілька місяців. При необхідності стоматолог може порекомендувати антибактеріальні препарати.
3
Якщо терапевтичне лікування виявилося неефективним або кіста спочатку має занадто великий розмір, показано хірургічне втручання. Залежно від тяжкості ситуації лікар проведе або часткове видалення оболонки кісти, або видалить освіту разом з верхівкою зубного кореня. І та, і інша операція проводиться під місцевою анестезією.
4
Останнім часом набирає популярність метод видалення кісти лазером. Це швидко, ефективно і безболісно. Єдиним недоліком даного методу є його висока вартість.
5
Найстарішим способом лікування кісти є видалення зуба. Операція досить травматична, так як нерідко в яснах залишаються осколки зруйнованого зуба. Цей метод використовується лише в крайньому випадку, коли інші виявилися неефективними і врятувати зуб не представляється можливим.
Зверніть увагу
Не намагайтеся лікувати кісту зуба народними засобами. Це не тільки неефективно, але й небезпечно.