Як запобігти атеросклерозу судин.

Атеросклероз - це хронічне захворювання, при якому стінки артерій ущільнюються через холестеринових відкладень. Це веде до звуження просвіту судин, аж до їх повної закупорки, і порушення кровопостачання органів. Лікування атеросклерозу досить важко, а тому слід своєчасно зайнятися профілактикою захворювання.
Вам знадобиться
  • - пшеничні висівки.
Інструкція
1
Незважаючи на те, що атеросклероз проявляється найчастіше до 50-60 років, його профілактику слід починати набагато раніше. Основною причиною хвороби є порушення ліпідного обміну, а тому необхідно приділяти пильну увагу правильному харчуванню. Виключіть з раціону продукти, що містять тваринні жири. Якщо повна відмова від них неможливий, хоча б зведіть їх споживання до мінімуму. А ось рослинні жири, навпаки, корисні, так що соняшникова, оливкова і льняна олія повинна входити в щоденний раціон. Також вживайте в їжу злаки, овочі, фрукти та ягоди. Дуже корисна варена риба.
2
Слідкуйте за вагою. При надмірній масі тіла ймовірність розвитку атеросклерозу судин зростає в рази. При необхідності дотримуйтесь низькокалорійну дієту, більше рухайтеся.
3
Фізична активність є відмінним способом профілактики атеросклерозу. Зовсім не обов'язково піддавати свій організм виснажливим спортивних тренувань, користь принесуть навіть щоденні піші прогулянки.
4
Ще одним привертає до розвитку атеросклерозу фактором є куріння. Втім, алкоголь теж не несе ніякої користі організму. Чим раніше ви відмовитеся від шкідливих звичок, тим більша ймовірність того, що захворювання обійде вас стороною.
5
Схильність до атеросклерозу судин є у людей, близькі родичі яких страждали цим захворюванням. Якщо ви входите до групи ризику, щорічно проходьте обстеження з метою виявлення порушень. Хвороба, виявлена на ранній стадії, добре піддається лікуванню медикаментозними засобами.
6
Хорошим засобом профілактики атеросклерозу судин є пшеничні висівки. Подрібніть їх в кавомолці, після чого залийте окропом на півгодини. Після закінчення часу злийте зайву рідину, а вийшла кашку приймайте тричі на день по столовій ложці.
Сидячий спосіб життя, надмірне споживання продуктів, що містять тваринні жири, шкідливі звички призводять до того, що у людей, навіть відносно молодих, розвивається атеросклероз - одне з найбільш широко поширених захворювань серцево-судинної системи. Звуження судин призводить до небезпечних захворювань серця, нирок, цукровому діабету.
Інструкція
1
Постійно стежте за масою свого тіла, підбираючи відповідний для вашого організму раціон харчування. Пам'ятайте, що поправляючись всього на півкілограма, ви підвищуєте рівень холестерину на 2 пункти.
2
Постарайтеся знизити споживання жирних сортів м'яса, печінки, яєць, цукру і сиру, а також вершкового масла, сметани та вершків. Консерви та ковбаси теж небажані продукти на вашому столі. Шкідливі також несвіжі жири і жири, які зазнали глибокої термічній обробці, тобто жаренню та гасіння. Обмежте (але не виключайте з раціону) пшеницю, картоплю і кукурудзу.
3
Якщо ви схильні до атеросклерозу, зверніть увагу на продукти харчування, що знижують рівень холестерину в крові: на капусту, огірки, кабачки, цибуля, буряк, гриби, мед, яблука, квасоля і нежирні кисломолочні продукти. Дуже корисні риба і морепродукти, птиця, вівсянка, рослинні олії холодного віджиму.
4
Повністю відмовтеся від куріння - воно провокує розвиток тромбів, що закупорюють судини. Підвищення вмісту білка у завзятого курця теж сприяє «склеювання» судин.
5
Більше рухайтеся, спробуйте частіше ходити пішки і не користуватися ліфтом. Знайдіть час для занять спортом: оздоровчий біг, ходьба на лижах, плавання зведуть до мінімуму ризик захворювання атеросклерозом.
6
Постарайтеся уникати різних психічних перевтоми і стресів. Не вступайте в конфлікти, а якщо опиняєтеся в подібній ситуації, тримайте себе в руках.
7
Підвищити ризик атеросклерозу може непомірне споживання алкогольних напоїв. Однак чарка горілки, склянку вина або невелика пляшка пива можуть виявитися корисними. Не забувайте про міру!
8
Запобігти хворобі артерій, в т.ч. атеросклероз, впоратися зі стресом і зняти нервову напругу допоможуть заняття йогою.
9
Слідкуйте за своїм артеріальним тиском: не допускайте його підвищення вище нормальних для вашого віку показників.
10
У тому випадку, якщо у вас є фактори ризику захворювання атеросклерозом, в т.ч. спадкова схильність до нього, звертайтеся за консультацією до фахівців. Своєчасне звернення до медиків може скорегувати розвиток цієї недуги.