Як вибрати адаптер харчування.

Адаптер або блок живлення - пристрій для формування необхідного напруги від електричної мережі або інших джерел живлення. Використовується він для роботи ноутбука, нетбука, телефону і т.д. Як правило, всі девайси комплектуються адаптерами, але бувають ситуації, при яких виникає необхідність у покупці нового пристрою.
Інструкція
1
Зберіть інформацію про різні марки і моделі адаптерів харчування, особливо це актуально для універсальних блоків. В інтернеті є можливість прочитати відгуки споживачів і проконсультуватися з менеджерами спеціалізованих інтернет-магазинів.
2
При виборі адаптера звертайте увагу на основні характеристики - силу струму і вихідна напруга. Блоки живлення зазвичай мають вихідну напругу 15-20 В. Допускається розкид в 1-2 В з девайсом, але не більше. При великих розкидах напруги блок живлення і девайс можуть прийти в непридатність. Слабкий адаптер не зіпсує ноутбука або нетбука, але згорить сам. Тому підбирайте оптимальний варіант.
3
Якщо ви вирішили зупинити свій вибір на універсальному блоці живлення, зверніть увагу, що деякі виробники девайсів вбудовують у свою продукцію систему захисту. Вона не дозволяє їм працювати з іншими адаптерами крім оригінальних. До таких виробникам відносяться компанії: Dell, HP і IBM. Уважно вивчіть марку вашого пристрою і підбирайте блок живлення підходить саме йому.
4
Зверніть увагу на роз'єм, інакше адаптер стане марним придбанням. Справа в тому, що часом девайси однієї марки мають різні роз'єми. Якщо ви не знаєте, як визначити роз'єм, проконсультуйтеся з продавцем або менеджером магазину. Повідомте йому марку і модель девайса, і він допоможе зробити правильний вибір адаптера живлення.
5
Поцікавтеся полярністю напруги, яка повинна збігатися у портативного пристрою і адаптера живлення. Знаючи всі технічні складові адаптера живлення, з'ясуйте, в яких магазинах комп'ютерної техніки продається потрібна вам модель. Замовити блок живлення можна і в інтернет-магазині.
Зверніть увагу
Під час експлуатації адаптера живлення не допускайте пошкодження ізоляції проводів блоку живлення, інакше може статися коротке замикання.
Корисна порада
При використанні адаптера спочатку підключайте його до девайсу, а потім - в мережу.
Адаптер харчування являє собою пристрій, який використовується для харчування ноутбука, телефону чи іншого портативного девайса і зарядки його акумулятора. В основному всі ці пристрої комплектуються штатними блоками харчування, але часом виникають ситуації, коли необхідно купувати новий. У цьому випадку необхідно правильно підібрати тип і модель адаптера.
Інструкція
1
Скористайтеся інтернетом для того, щоб правильно підібрати адаптер харчування. Він значно полегшить вам пошук інформації, а в разі потреби можна прочитати відгуки споживачів про той чи інший пристрої.
2
Почніть з пошуку інформації по моделі вашого портативного пристрою. Обов'язково знайдіть список всіх моделей адаптерів харчування, які можуть використовуватися з подібним брендом. Скопіюйте знайдену інформацію в текстовий документ або створіть таблицю в Excel, щоб надалі зробити порівняння і вибрати оптимальний варіант.
3
Визначте тип роз'єму харчування на вашому портативному пристрої. Справа в тому, що іноді навіть девайси однієї марки володіють різними роз'ємами. Отсейте в таблиці адаптерів всі невідповідні пристрою. Даний етап дуже важливий, тому що у випадку неправильного з'єднання може вийти з ладу акумулятор.
4
Порівняйте вихідна напруга адаптера харчування з необхідним напругою для харчування портативного пристрою. Воно повинно збігатися, інакше відбудеться поломка девайса.
5
Оберіть з залишився списку адаптерів харчування той, чия потужність не нижче, ніж потрібно для вашого портативного пристрою. Дану інформацію ви можете дізнатися, ознайомившись з інструкцією до девайси. А для блоку харчування потужність буде дорівнює добутку вихідної напруги на вихідний струм, які вказуються в описі. Якщо підібрати адаптер з запасом потужності, то він буде більш надійним, тому що менше гріється і тим самим довше служить.
6
Також обов'язково приділіть увагу такому параметру, як полярність напруги. Вона повинна збігатися у блоку харчування і портативного пристрою. В іншому випадку харчування не подаватиметься.
7
Дізнатися, в якому магазині комп'ютерної техніки продається обрана модель адаптера харчування. Замовте пристрій. Також придбати подібні речі можна в інтернет-магазинах.