Як відремонтувати адаптер живлення.

Адаптери живлення бувають імпульсними і трансформаторними. Останні нескладні у влаштуванні та доступні для ремонту в домашніх умовах. Особливо, коли немає бажання купувати новий блок живлення.
Вам знадобиться
  • - мультиметр (омметр); - Викрутка хрестоподібна; - Паяльник невеликої потужності; - Запасні частини та деталі.
Інструкція
1
Перевірте, чи працює індикатор на корпусі адаптера. Якщо світлодіод світитися, пошук несправності почніть з прозвонки дроту, по якому електричний струм надходить в блок живлення. Для перевірки дроти виміряйте його опір. Несправний провід буде мати нескінченно великий опір. Щоб під'єднати висновки мультиметра до обох кінців проводу, не порушуючи ізоляції, використовуйте швейні голки або спеціальні голки-висновки омметра. Несправний провід замініть новим.
2
Якщо індикатор не світиться, розберіть адаптер. При цьому ви побачите, що він складається з трансформатора і електронної схеми. Трансформатор знижує мережеве напруга з 220 В приблизно до потрібного значення. Електронна схема електричний струм випрямляє із змінного в постійний і стабілізує напругу до точного значення.
3
Типовими поломками трансформатора є перегорання або обрив первинної або вторинної обмотки. Так як більшість адаптерів виробляють у Китаї і економлять на якісних проводах, то в першу чергу перевіряйте трансформатор. Для цього візьміть мультиметр і виміряйте опір обох обмоток. Заміряти опір первинної обмотки можна через контакти мережевої вилки, не розбираючи трансформатор. Опір первинної обмотки має становити кілька тисяч Ом (кілька кОм), опір вторинної - кілька десятків Ом. У разі несправності обмотки її слід перемотати, використовуючи аналогічний новий провід.
4
При перевірці трансформатора не чіпайте руками струмопровідні частини. Контактних клем допустимо стосуватися тільки висновками мультиметра. Порушення цього правила не зашкодить вашому здоров'ю, але показання омметра будуть невірними. Обов'язково перед вимірюванням опору відключіть висновки, що йдуть до електронної схемою, так як вона теж буде впливати на отримані результати.
5
Розібравши трансформатор, знайдіть діодний міст. Він призначений для випрямлення електричного струму, що йде по вторинній обмотці. Перевірте черзі кожен діод, вимірюючи його опір. При цьому випоювати його не потрібно. Несправний діод буде мати дуже низький або нульовий опір. Справний - дуже велике, що прагне до нескінченності. Пробитий діод замініть новим.
6
Уважно огляньте електронну схему трансформатора. Несправності її елементів визначайте по потемніння навколо радіодеталей, тріщин і сколів на їх корпусах, здутті конденсаторів. Поламати деталі акуратно Випаяти, розгляньте позначення на корпусі, придбайте точно такі ж і встановіть нові. При заміні конденсатора бажано поставити новий трохи більшої місткості, а при його впаивание звертайте увагу на полярність його включення.
7
При несправності стабілізатора запам'ятайте, замалюйте або сфотографуйте його розташування на мікросхемі. Нову деталь необхідно встановлювати, знаючи призначення і дотримуючись розташування висновків стабілізатора. Вчасно зроблений малюнок або фотографія допоможе вам правильно впаяти нову деталь, не вдаючись у такі складні подробиці.