Як створити дизайн двору на дачі.

Облаштування двору на дачі - комплексний процес, що складається з багатьох складових. Дизайн дворика повинен гармоніювати з екстер'єром будинку і включати в себе створення дизайну території та саду. Тому, щоб створити проект дачного двору, необхідно вміти розбиратися в композиції, в будівельних і оздоблювальних матеріалах, в декоративних і садових рослинах, в області ландшафтного дизайну.
Вам знадобиться
  • - папір та олівці для ескізу
Інструкція
1
В першу чергу зробіть план або ескіз. Постарайтеся внести в нього все, що ви задумали зробити. Цей етап первісний, тому не бійтеся включати свою фантазію на повну потужність. Цілком можливо, що в процесі здійснення ваших ідей те, що спочатку здавалося важко виконуваним, несподівано виявиться простішим. Навіть якщо в якийсь момент ви відмовитеся робити все самому, готовий план можна показати фахівцям і здійснити зміни з їх допомогою. Також за допомогою проекту постарайтеся прикинути кінцевий результат, терміни і вартість робіт.
2
Далі намагайтеся деталізувати отриманий проект. Враховуйте всі нюанси дачного ділянки: рельєф, клімат, грунт, розміри і розташування комунікацій, будівель, насаджень. Розрахуйте точне місце, де буде розташовуватися кожен елемент дизайну. Уявіть собі в уяві кінцевий результат і визначте, чи будуть всі ваші задумки гармоніювати один з одним. Важливим буде і освітлення вашої ділянки: різне розташування тіней в перебігу дня може змінити зовнішній вигляд вашої ділянки в ту чи іншу сторону.
3
Запам'ятайте деякі правила, які допоможуть вам створити грамотний дизайн. Якщо ділянка невелика, використовуйте прямі доріжки і клумби округлих форм. Для додання дворику оригінальності і для створення гарного клімату, передбачте басейни, струмки, водоспади, ставки. Окремо продумайте кожну клумбу: як її влаштувати, скільки їх буде всього і як вони розташуються. Щоб ділянку радував око, візуально виділіть його центральну частину. Останній пункт можна виконати, замаскувавши огорожу рослинами або посадити чагарники так, щоб їх висота зменшувалася від центру двору до його периферії.
4
При бажанні, передбачте розміщення на ділянці скульптур. Їх можна зробити самостійно або придбати в спеціальних магазинах. Своїми руками скульптури добре вирізаються з пінопласту. Склейте листи цього матеріалу, виріжте з отриманої заготовки задуману фігурку. Потім обробіть шпаклівкою і після висихання розфарбуйте. Отримані скульптури надійно закріпіть в потрібних місцях.
5
Знайдіть фотографії професійно виконаних робіт по дизайну садових і дачних ділянок. З них можна не тільки почерпнути нові ідеї, а й підглянути, як найкраще скомпонувати або зробити окремі елементи. Цілком можливо, ви знайдете такий проект, який захочете втілити на своїй дачі, попередньо поліпшивши по своєму смаку.