Як створити ландшафтний дизайн ділянки.

Під поняттям «ландшафтний дизайн» мається на увазі великий комплекс заходів по створенню комфортного і красивого життєвого простору з використанням рослин і архітектури. Пристрій саду своєї мрії варто почати з розробки проекту, в якому буде враховуватися не тільки розміщення окремих об'єктів, а й порядок їх створення.
Вам знадобиться
  • - геодезичний план ділянки;
  • - будівельні матеріали;
  • - посадочні матеріали.
Інструкція
1
Накресліть план наявного ділянки. Найкраще це робити, маючи в своєму розпорядженні геодезичний план, оскільки при розробці дизайну потрібно враховувати існуючі будови і великі дерева, рівень ґрунтових вод і підземні комунікації, якщо вони існують.
2
Виділіть на плані основні функціональні зони ділянки. Як правило, при оформленні враховують вхідну зону, що представляє собою візитну картку вдома. Господарська частина, навпаки, прихована від сторонніх очей, але повинна бути легко доступною для власників. Окремо планується садова або городня зона, при розміщенні якої варто враховувати ступінь освітленості ділянки та рельєф місцевості. Необхідним елементом гарного саду стане зона відпочинку. Сплануйте її так, щоб використовувати в будь-яку погоду. В цій ділянці саду можна передбачити альтанку або навіс для відпочинку в дощову пору. Для порятунку від спекотного сонця буде потрібно тінистий куточок.
3
Додайте на план стежки, які пов'язуватимуть зони між собою. Залежно від того, для якої мети будуть використовуватися доріжки, виберіть їх ширину і вид покриття. Прогулянкові стежки, як правило, робляться досить просторими. Зв'яжіть господарську частину з городньої або садової зоною доріжками, достатніми для проходу з садової візком або інструментами. Якщо вхідна частина саду припускає парковку, заплануйте в цьому місці стійке покриття з товстим шаром дренажу.
4
Розмістіть на плані рослини. Враховуйте при цьому їх вимоги до типу грунту і освітленню. Включаючи в садовий дизайн групи або окремі дерева, дізнайтеся, до якої висоти може вирости обраний вид або сорт. При виборі квітів намагайтеся передбачити колористичні ефекти, які можна отримати від цих рослин.
5
Розробіть схему освітлення саду. Як правило, хорошою підсвічування вимагає вхідна зона, господарська частина та основні доріжки.
6
Перед початком пристрою саду сплануйте свої дії таким чином, щоб вже готові об'єкти не опинилися пошкоджені в процесі більш пізньої роботи. В першу чергу виконайте ту частину плану, яка вимагає залучення важкої техніки. Наостанок залиште висадку дрібних декоративних рослин та розміщення дрібного садового декору.