Як посадити на ділянці хвойні породи дерев.

Хвойні рослини зразок кипариса і ялівцю нерідко використовуються ландшафтними дизайнерами для створення живоплотів або окремо розташованих зелених груп. Різноманітність декоративних сортів сосен і ялин дозволяє цим деревам бути ефектними прикрасами великих альпінаріїв і садів у японському стилі. В якості посадкового матеріалу при вирощуванні декоративних різновидів хвойних найкраще використовувати чотирирічні або п'ятирічні саджанці.
Вам знадобиться
  • - посадковий матеріал;
  • - дренаж;
  • - торф;
  • - пісок;
  • - листова земля;
  • - дернова земля;
  • - комплексне добриво;
  • - мульчують матеріал.
Інструкція
1
Саджанці хвойних, що навіть мають закриту кореневу систему, не рекомендується довго тримати в тимчасових контейнерах, а тому заплануйте придбання посадкового матеріалу на весну. Це дасть можливість декоративному деревцю, висаджених на постійне місце на початку садового сезону, прижитися й зміцніти до настання холодів. Непоганим часом для весняної посадки буде кінець квітня або перші числа травня.
2
Виберіть ділянку для хвойного рослини. Різновидам сосни і ялівцю буде потрібно добре освітлене місце на супесях. Туя, ялиця і ялина не постраждають на злегка затіненому ділянці, якщо вибрати для них помірно вологу, багату гумусом грунт.
3
Викопайте посадкову яму для рослини. Розмір поглиблення при цьому повинен в два рази перевищувати габарити грунтового кома саджанця. Як правило, для великих рослин потрібна яма глибиною близько 70 сантиметрів і діаметром близько метра. На дно поглиблення насипте дренажний шар товщиною 15 сантиметрів. У цій якості можна використовувати бита цегла.
4
Змішайте поживний склад з частини торфу, частини піску, двох частин листової землі і такої ж кількості дернової. Додайте в підготовлений грунт 100 грам нітроамофоски. Якщо ви садите ялицю, включите в суміш тирсу.
5
Засипте частина живильної суміші в посадкову яму так, щоб рівень, на якому знаходиться земля у тимчасовому контейнері, збігався з рівнем грунту навколо ями. Вийміть саджанець з ємності, не пошкоджуючи коренів. Якщо ви придбали хвойна рослина з корінням, упакованими в мішковину, розв'яжіть фіксуючу пов'язку на ній. Помістіть саджанець в яму і засипте поживною сумішшю проміжки між земляним комом і стінками ями. В процесі додавання поживної суміші утрамбовуйте її.
6
Зробіть земляний валик висотою близько 10 сантиметрів навколо заповненої ями. Це нехитре споруда допоможе зберегти воду при поливі. Добре зволожите землю в пристовбурних кіл і посипте її торф'яної мульчею або корою шаром 5 сантиметрів. Якщо стоїть суха сонячна погода, затіните рослина.