Як доглядати за зубами.

При недостатній гігієні порожнини рота на зубах утворюється щільний наліт. У ньому сконцентрована величезна кількість бактерій, які руйнують емаль і дентин. Невелику темну цятку на зубі швидко перетворюється в глибоку порожнину, а дискомфорт від прийому гарячої або холодної їжі рано чи пізно змінюється гострою болісної болем. Вилікувати карієс і пульпіт можна тільки у стоматолога, однак цих проблем можна уникнути, якщо дотримуватися правил догляду за зубами.
Правильний догляд за порожниною рота допомагає уникнути більшості стоматологічних захворювань. Незважаючи на те, що лікарі рекомендують кілька разів на рік виконувати професійну чистку зубів, основним способом профілактики карієсу і раніше залишається індивідуальна гігієна.

В ідеалі необхідно чистити зуби після кожного прийому їжі, але так як в більшості випадків це не представляється можливим , можна обмежитися чищенням після пробудження і перед відходом до сну. Щітка повинна бути середньої жорсткості, але якщо ви страждаєте підвищеною кровоточивістю ясен, слід віддати перевагу м'якій щетині. Пасту краще вибирати лікувально-профілактичну. Вона не тільки справляється із зубним нальотом, але і пригнічує мікрофлору, яка викликає карієс. А ось отбеливающими пастами краще не користуватися. При частому вживанні вони стоншують емаль, що несприятливо позначається на здоров'ї зубів.

Процедура чищення зубів має займати не менше трьох хвилин. Нижні зуби слід чистити рухами знизу вгору, а верхні - навпаки. Внутрішня поверхня зубів повинна бути вичищена не менш ретельно.

Після кожного прийому їжі необхідно прополоскати рот. Це дозволить видалити частки їжі з міжзубних проміжків і сповільнить утворення нальоту. Очистити бічні поверхні зубів можна за допомогою зубної нитки. Вона може бути виготовлена як з натуральних матеріалів (як правило, шовку), так і штучних (нейлон, капрон і т.д.). Бажано вибирати нитку, просочену ментолом і фтором. Вони сприяють зміцненню емалі і залишають у роті відчуття свіжості.

Якщо після прийому їжі немає можливості почистити зуби чи прополоскати рот, можна з'їсти яблуко або шматочок сиру. Це хоч і не найкращий спосіб позбутися від нальоту, але в якості екстреної заходи підійде.

Навіть якщо вас нічого не турбує, необхідно двічі на рік проходити профілактичний огляд у стоматолога. Це дозволить виявити карієс на ранній стадії і не допустити руйнування зубів.