Як писати відгук на твір. відгуки Як писати за творами.

Відгук - жанр літератури, що поєднує в собі художній і науковий підхід. Автор відкликання повинен проаналізувати те чи інше твір з «анатомічною» точки зору: визначити його жанр, назвати художньо-виражальні засоби, виявити мотиви поведінки героїв і автора, знайти зв'язок з історичним контекстом. Для автора відгуку це можливість розвинути в собі талант аналітика, а для читача - можливість познайомитися з твір м перед читанням.
Інструкція
1
Дайте історико-біографічну довідку про автора: коли він жив, чим займався. Вашому читачеві буде цікаво дізнатися, що казкар Гофман писав музику до вистав і операм, а ще цікавіше дізнатися, де цю музику можна послушать.В цій же частині розкажіть про політичні погляди автора і про політичні сили його часу і країни.
2
Опишіть історію створення аналізованого твори: дата, місце, люди, прототипи героїв.
3
Визначте жанрові особливості твору і дайте визначення жанру. Розкажіть, які особливості йому були притаманні в епоху автора. Поясніть, що нового привніс автор в цей жанр, а в чому вирішив дотриматися традиції. Можливо, він став основоположником цього жанру, це теж потрібно вказати і довести.
4
Для твору тимчасового виду мистецтва (музика, танець, література, театр, кіно) викладіть сюжет твору за схемою: експозиція - зав'язка - кульмінація - розв'язка - фінал. Дайте характеристику героям.Для твори архітектурного, мистецького, скульптурного та фотомистецтва (просторові види) опишіть суть зображеного.
5
Перелічіть використовувані засоби виразності: колір, форма, стилізація, мелодика, гармонія, межі кадру, мова, манери та інше.
6
Проведіть історичну аналогію між життям автора і сучасністю. Поясніть, чому твір залишається актуальним донині й який сенс можуть витягти з нього читачі, глядачі, слухачі.