Як перевірити якість друку друкарні.

Якість друку треба перевіряти у видавництві до того, як матеріал буде випущений в тираж. Це нескладно зробити самостійно, але можна звернутися за допомогою до фахівців, щоб вам провели експертизу і видали документ з результатами на руки.
Інструкція
1
Спробуйте визначити «якість книги» самостійно. Це технічне завдання, за яким друкарня виконує друк тиражу матеріалу. Вам треба спочатку вибрати папір для внутрішнього блоку, картон для палітурки, плівку для ламінації обкладинки, яка буває глянсовою або матовою. Можете попросити видавця, щоб вам віддрукували книгу на газетному папері і зібрали в м'який клейовий палітурка, або вибрати екземпляри, виконані на крейдованому папері за технологією повноколірного друку та в твердій палітурці.
2
Погляньте на зразки книжкового видання, в якому хочете друкувати книгу. Зайдіть в офіс, де вам покажуть зразки раніше випущених екземплярів різних авторів. Вивчіть найбільший і найменший випуски, помацайте палітурка видання. Виділяють м'яку обкладинку з клейовим палітуркою або прошитим книжковим блоком, тверда обкладинка з ламінованої обкладинкою або обробкою у вигляді тиснення фольгою і т.д.
3
Оберіть спосіб друку. Наприклад, офсетний чи на різографі. Офсетний спосіб друку є універсальним і самим високопродуктивним способом, так легко досягти більшого тиражу. Так друкують і текст, і зображення: градієнтні і кольорові.
4
Спробуйте перевірити якість друку на різографі, якщо плануєте друк книг малим тиражем. Так ви заощадите, оскільки зможете видати не більше 300 екземплярів. Цей метод має порівняно низький дозвіл виводу, тому друкувати продукцію з фотографіями краще за допомогою офсетного способу. Це забезпечить якість фотографій великого дозволу.
5
Цифровий друк відрізняється високою якістю передачі фарб і півтонів. Але при цьому має високу собівартість одиниці продукції, тому застосовується, коли потрібно друк дрібних малюнків, таблиць. Чи ви плануєте маленький тираж книг з кольоровими фотографіями. В інших випадках рентабельніше використовувати офсетний спосіб.
6
Роздрукуйте тестову сторінку тексту, так ви перевірите колірної профіль. Перевірити колірний баланс можна, попросивши видавця роздрукувати одну чорно-білу фотографію на спеціальному обладнанні, яке використовується в роботі. Приклади повинні бути без колірних домішок. Порівняйте зображення з відкаліброваним монітором в режимі імітації паперу. Це доступно в декількох програмах, таких як: Фотошоп, Ілюстратор, Індізайн, CorelDraw.
7
Вирішіть, яка саме печатка необхідна для нашого тиражу? Цифрова виконується протягом декількох хвилин на спеціальному принтері, офсетний - від 7 днів і вище на складному поліграфічному обладнанні, так зручніше друкувати відразу велику кількість примірників.