Як відкрити нову категорію прав в автошколі.

Відкриття нової категорії у водійському посвідченні - це можливість законно водити чергове транспортний засіб. Кожна категорія надає право керування певним типом автотранспорту.
Вам знадобиться
  • - свідоцтво про проходження навчання в автошколі; - Медична довідка за формою 083/У-89; - Документ, що засвідчує реєстрацію на іспит; - Документ, що підтверджує особу; - Заява; - Фотографія 3х4 см.
Інструкція
1
Щоб відкрити будь-яку з категорій, пройдіть навчання в автошколі і здайте кваліфікаційні іспити. Невелике послаблення у вигляді скасування частини іспитів передбачено тільки для тих, хто вже здавав іспити на яку-небудь іншу категорію раніше трьох місяців тому. Також для відкриття деяких категорій передбачений віковий ценз. Так для відкриття категорії D кандидату повинно бути не менше 20 років, а для категорії Е - водійський стаж не менше 1 року.
2
Для відкриття категорії А здайте теоретичний іспит, по квитках що співпадає з аналогічним іспитом на категорію В. Потім здайте практичний іспит на мотоциклі, що полягає у виконанні на автодромі наступних вправ: габаритний коридор, габаритний півколо, розгін-гальмування, змійка, колійна змійка, управління на малій швидкості і габаритна вісімка.
3
Для відкриття категорії В здайте теоретичний іспит. Його квитки збігаються з іспитом на категорію А. Потім здайте практичний іспит. Залежно від ліпшого вам варіанти, продемонструйте три з 5 наступних вправ на автодромі: зупинка і рушання на підйомі, паралельна парковка заднім ходом, змійка, розворот, в'їзд в бокс. Після здайте практичний іспит на рух у місті.
4
Для відкриття категорії С або D здайте теоретичний іспит. Квитки для іспитів збігаються з квитками на категорію ВС. Потім здайте практичний іспит, повністю співпадає з іспитом на категорію ВС. Після закінчення здайте практичний іспит в місті.
5
Для відкриття категорії Е здайте практичний іспит на автодромі, що складається з двох вправ: постановка до платформи заднім бортом і прямолінійний рух заднім ходом. Після цього здайте практичний іспит в місті. Не забувайте: для відкриття категорії Е необхідно мати водійський стаж по категорії В, С або D не менше 12 місяців.
6
Теоретичний іспит здавати не потрібно, якщо ви відкриваєте категорію А на додаток до В, якщо ви відкриваєте категорію В на додаток до А, якщо ви відкриваєте категорію В на додаток до С або до D. Також якщо ви відкриваєте категорію С або D на додаток до В, у разі якщо раніше здавали на категорію ВС, але не здали, а також якщо ви відкриваєте категорію С (D) на додаток до D (С). Не забувайте, що якщо ви здавали теоретичний іспит на будь-яку категорію, але не здали, його результати зберігаються рівно 3 місяці.
7
При бажанні відкрити категорію А або В ви можете самостійно готується до здачі іспитів і здавати їх екстерном. Для відкриття категорій С, D або Е навчання в автошколі обов'язково.
Небагато знайдеться таких умінь, вчитися яким би жителі великих міст сьогодні прагнули так само масово, як водінню легкового автомобіля. Саме тому ринок освітніх послуг в даній області ледь не «гумовий» - автошкіл вже дійсно багато, але з'являються все нові і нові. Що ж потрібно зробити, щоб самому організувати навчання водінню?
Вам знадобиться
  • 1. Навчальний приміщення
  • 2. Можливість оренди тренувального майданчика
  • 3. Навчальні посібники (частини механізму автомобіля, плакати)
  • 4. Три інструктора з водіння зі своїми навчальними автомобілями або власний парк з трьох навчальних машин
  • 5. Домовленість з викладачем теорії
  • 6. Адміністратор школи на окладі
Інструкція
1
Орендуйте навчальне приміщення для теоретичних занять і майданчик для практики водіння. Один майданчик найчастіше використовує відразу кілька шкіл, у неї можуть бути орендарі, що пропонують в свою чергу суборенду. Інший варіант - погодинна оплата для всіх бажаючих попрактикуватися, незалежно від приналежності до тієї або іншої школи водіння. Як би не будувалися ділові відносини з її власником, ви обов'язково повинні мати можливість використовувати будь-яку тренувальний майданчик для практичних занять.
2
Обладнайте навчальний клас, який вам вдалося орендувати. Повний перелік посібників - як наочних плакатів, так і окремих частин автомобільного механізму, міститься в «Програмі з навчання водіїв транспортних засобів категорії B». Деякі власники автошкіл радять замість ряду вже готових «навчальних» запчастин у розрізі купувати старий автомобіль і отримувати з нього всі необхідні деталі - обходиться це в підсумку дешевше.
3
Вирішіть заздалегідь, за якою схемою будете організовувати практичне навчання в автошколі - чи то у вас буде парк навчальних автомобілів, чи то інструктори навчатимуть «курсантів» водінню на власних машинах. У першому випадку потрібно закупити кілька автомобілів (можливо, «битих» для економії коштів) і переобладнати їх в спеціалізованій майстерні, зареєструвавши потім в ГИБДД. У другому - кожен інструктор повинен бути зареєстрований як індивідуальний підприємець, а з ним укладено договір на надання послуг.
4
Домовтеся з викладачем (наприклад, педагогом автодорожнього технікуму), який на умовах погодинної оплати буде проводити у вашій школі заняття з теорії. Знайдіть трьох інструкторів з водіння (стандартна кількість для більшості автошкіл), зі своїми навчальними автомобілями або без них. Як правило, контролює навчальний процес у школі водіння адміністратор, найманий співробітник з фіксованою заробітною платою.
Корисна порада
Щоб не вкладати кошти в купівлю меблів, орендувати приміщення можна в будь-якому муніципальному навчальному закладі - в цьому випадку стільці, столи і дошка вже будуть у вашому распоряженіі.Так як ринок послуг з навчання водінню вельми насичений, використовуйте для просування свого закладу всі доступні засоби реклами - зовнішні вивіски і штендери, листівки, оголошення в друкованих ЗМІ та в електронних джерелах.