Як визначити клас неорганічної речовини.

Існує безліч неорганічних речовин, які поділяються на класи. Для того щоб правильно класифікувати запропоновані сполуки, необхідно мати уявлення про особливості будови кожної групи речовин, яких всього чотири. Це оксиди, кислоти, основи і солі. Завдання на визначення речовин різних класів можуть бути на всіх видах контролю з хімії, включаючи єдиний державний іспит (ЄДІ).
Інструкція
1
Кислоти. Сюди відносяться складні сполуки, які складаються з атомів водню і кислотного залишку. Атоми водню в формулі знаходяться на першому місці, причому їх може бути різна кількість. Виходячи з цього, кислоти, в свою чергу, поділяються на одноосновні: HCl - хлороводородная кислота (соляна); HNO3 - азотна кіслота.Двухосновние: H2SO4 - сірчана кислота; H2S - сірководнева кіслота.Трехосновние: H3PO4 - ортофосфорна кислота; H3ВO3 - борна кислота .
2
Підстави. Це складні речовини, які складаються з атомів металів і гідроксильних груп. Кількість останніх визначається за валентності металу. Підстави можуть бути розчинними у воді: КOН - гідроксид калію; Ca (OН) 2 - гідроксид кальцію; і нерозчинними: Zn (OН) 2 - гідроксид цинку; Al (OН) 3 - гідроксид алюмінію.
3
До класу оксидів відносяться складні речовини, які складаються тільки з двох хімічних елементів, одним з яких буде кисень, що стоїть у формулі на другому місці. Оксиди мають власну класифікацію. В основні оксиди входять речовини, які відповідають підстав. У складі хімічної формули вони мають атоми металлов.ВaO - оксид барію; К2O - оксид калію; Li2O - оксид літія.К кислотним можна віднести оксиди, яким відповідають кислоти. В їх формулу входять атоми неметаллов.SO3 - оксид сірки (VI); SO2 - оксид сірки (IV); СO2 - оксид вуглецю (IV); Р2O5 - оксид фосфору (V) .До амфотерним відносяться оксиди, до складу яких входять перехідні елементи , такі як цинк, алюміній, берилій та ін.: BeO - оксид берилію; ZnO - оксид цинку; Al2O3 - оксид алюмінію.
4
Солі - це складні речовини, що складаються з атомів металів і кислотних залишків. На першому місці в їх формулах стоять металли.КCl - хлорид калію; CaSO4 - сульфат кальцію; Al (NO3) 3 - нітрат алюмінію; Ba3 (PO4) 2 - ортофосфат барію.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tfX97BMNB_Q