Як виготовити перголу.

Спочатку перголи служили в виноградниках як опора для лози, але пізніше їх стали використовувати в якості декоративних садових конструкцій. Завдяки своїм ажурним стінам, вона служить опорою для в'юнких рослин, пропускаючи достатньо світла і одночасно захищаючи від сонячних променів.
Вам знадобиться
  • - бетонний розчин;
  • - кріпильний інструмент;
  • - дерев'яний брус;
  • - шпалерні панелі.
Інструкція
1
Споруда складається з опорних стійок, поперечних і бічних балок, шпалерних панелей. Врахуйте, що деревина для будівлі перголи повинна бути достатньо міцною, щоб витримати масу витких рослин та вплив негативних погодних умов. Для захисту дерева перед початком будівництва обробіть матеріал спеціальними антисептиками і антіпіреном.Чтоби возводимая конструкція була стійкою, її ширина повинна бути від 1,5 до 2 м при висоті не більше 2,5 м.
2
Щоб не допустити помилок при будівництві перголи, розмітьте місце для неї за допомогою кілочків і натягнутої між ними нитки. За намічених сторонам виройте ями глибиною близько 60 см. Встановіть туди опорні стійки, закріпивши їх підстави за допомогою каменів або уламків цегли, а потім залийте ями бетоном.
3
Для збільшення терміну служби дерев'яної перголи важливо ізолювати її опори від зіткнення із землею. Для цього можна придбати спеціальні металеві «склянки» з основою з арматури. Арматурна частина встановлюється в землю й бетонується, а в сам «стакан» поміщається стійка перголи. Використовуючи куточок або труби, ви можете самостійно виготовити пластини з металу і помістити їх в ями для опор таким чином, щоб верхній край пластин виступав із землі. Після цього дерев'яні опори необхідно прикріпити до пластин за допомогою болтів.
4
Після того як ви встановите вертикальні опори, зафіксуйте на них горизонтальні балки за допомогою скоб, болтових кріплень, шурупів або шипів з'єднання. Поверх бічних перекладин закріпіть цвяхами поперечні балки.
5
З боків конструкції закріпіть шпалерні панелі. Якщо у вас немає готових панелей, то ви можете використовувати дротяну сітку або натягнути шпагат.
6
Зробити перголу справжнім декоративним елементом дачної ділянки вам допоможуть в'юнкі рослини, наприклад плющ, троянда, дикий виноград, клематис і т.п. Висадіть їх уздовж сторін садової конструкції на рівній відстані один від одного.
Перголи були окрасою садів ще в Стародавній Греції і Римській імперії. Ця конструкція (частіше дерев'яна) призначена для захисту від сонця. Пергола, побудована на присадибній ділянці, стане не тільки красивим елементом ландшафтного дизайну, а й найулюбленішим, і відвідуваним місцем на дачі.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні бруси з поперечним перерізом 70-100 мм і 50-70 мм;
  • - кріплення (цвяхи, куточки, шурупи);
  • -бетон або бут.
Інструкція
1
Перше, що вам треба зробити, це визначитися з роллю перголи на вашій ділянці. Вона може служити, наприклад, прикрасою квітника (пергола-арка), може бути вигляді коридору від воріт до будинку або ж замінити за функціями альтанку. Також виберіть підходящу форму споруди (лінійна, сферична, багатокутна, і кубічна) і накресліть план конструкції.
2
Виберіть матеріал для споруди (дерево, метал або пластик), можете скомбінувати різні, використовуючи в якості вертикальних стовпів бетон, камінь або цегла. Але пам'ятайте, що установка таких опор трудомістка, потребує певних навичок і вмінь.
3
Знайдіть відповідну для будівництва площадку. Визначте на ній місця для вертикальних балок. Викопайте відповідну кількість ям глибиною близько 60 см і закріпіть стійки в цих поглибленнях за допомогою буту (будівельний камінь), бетону або ж для фіксації, можете використовувати спеціальні опори у вигляді металевих стаканів. Якщо в якості будівельного матеріалу використовуєте дерево, то обробіть його антисептиком. Цим ви збільшите термін служби дерев'яної конструкції.
4
Далі закріпіть горизонтальні лаги. Для цього використовуйте кронштейни, скоби або шурупи. Конструкція буде міцнішою, якщо ви застосуєте колючкуваті з'єднання. Шпилька (виступ на кінці опорної балки) вставте в заздалегідь приготоване гніздо (поглиблення) бокового бруса під прямим кутом.
5
За допомогою цвяхів у верхній частині бічних перекладин закріпіть поперечні балки. Розташуйте їх на рівномірній відстані один від одного і намагайтеся забивати цвяхи під гострим кутом, щоб дані сполуки краще витримували пориви вітру.
6
До бічних поверхнях конструкції прикріпіть шпалери (конструкція зроблена з тонких дерев'яних рейок), сітку або горизонтально натягніть дріт, тим самим ви створите опору для кучерявих рослин.
Корисна порада
Конструкція буде виглядати більш акуратною, якщо зробити V-подібні виїмки в верхніх частинах бічних балок і помістити туди кінці поперечних брусів, зафіксувавши їх цвяхами.