Як відрізнити срібло від підробки. Як розпізнати підробку ювелірних виробів.

Срібні вироби, на відміну від золотих, піддаються підробці рідше. Причина - в ціні металу, підробляти дорогий матеріал набагато вигідніше, ніж дешевий. Але часто відбуваються випадки, коли людина купує срібло , а воно темніє, і всі спроби повернути первісний блиск закінчуються невдачею. Щоб застрахувати себе від покупки підробки, скористайтеся нехитрими способами її розпізнати.
Інструкція
1
Купіть ляпісний олівець і потріть ним виріб. Якщо срібло потемніє, значить у вас в руках підробка.
2
Срібне покриття зазвичай роблять на інших металах. Візьміть голочку і зі зворотного боку трохи подряпайте виріб, якщо під ним почне з'являтися темний або червоний колір, то це підробка з напиленням з срібла. Якщо продавець впевнений у якості товару, то він не буде перешкоджати такому експерименту.
3
Капните трохи йоду на срібло . Зачекайте і огляньте виріб. Срібло не повинно посиніти, якщо воно змінило колір, то або в сплаві багато цинку, або це взагалі чиста підробка по благородний метал.
4
Огляньте пробу, вона повинна бути чітко видна, іноді поряд з нею є ще одна, яка має вигляд дівчини з кокошником. Проба має срібло зазвичай 925 і проставлена в двох місцях на виріб.
5
Якщо ви купили срібло , а воно у вас потемніло, спробуйте почистити його зубним порошком або спеціальним розчином, який можна купити в ювелірному магазині. Почистіть виріб, якщо воно поверне первинний вигляд, то все гаразд і срібло потемніло від впливу навколишнього середовища і рідин, з якими стикалося. Якщо нічого не зміниться, то віднесіть метал на експертизу. Якщо ви купили виріб недавно і у вас зберігся чек - сміливо йдіть в ювелірний магазин і поверніть товар.
6
При покупці віддайте перевагу великим магазинам. Уникайте приватних осіб торгуючих срібло м і будьте уважні, срібло хоч і дешево коштує, але його ціна не може бути менше 20-60 рублів за грам. Чим дешевше срібло , тим більше в ньому домішок.