Як підключити двоклавішний вимикач. Як перенести двоклавішний вимикач.

Якщо ви придбали люстру, в якій передбачено підключення двох-або трьохклавішний вимикача, краще, щоб це зробив професійний електрик, бо не правильне підключення проводів може спричинити загрозу для життя, короткого замикання в мережі та пожежі. Але якщо ви розбираєтеся в підключенні проводів, можна спробувати підключити все самостійно.
Інструкція
1
Перше, що необхідно зробити - знеструмити квартиру, тобто, вимкнути автомати на сходовій площадці. Перевірте індикаторним приладом, що напруги дійсно немає.
2
Зніміть з трьох стельових кінців ізоляцію з проводів. Розведіть їх в сторони один від одного, щоб вони не замикалися. Увімкніть напруга на сходовій площадці.
3
Індикаторним приладом торкайтеся кожного проводу. Якщо індикатор загоряється то це фаза. Якщо не горить - нуль.
4
Знову відключіть електрику. Переконайтеся, що його немає на проводах, перевіривши індикаторним приладом. Тільки після цього приступайте до з'єднання.
5
З'єднайте нульовий провід люстри з нульовим проводом на стелі. Два фазних проводи на вимикачі з фазними проводами на стелі. Все добре ізолюйте.
6
Нуль простягніть окремо і з'єднайте з вимикачем. Це необхідно для роботи підсвічування вимикача.
7
При такому способі з'єднання у вас буде працювати підсвічування вимикача і почергово включатися різну кількість лампочок на люстрі.
8
І все-таки краще, щоб всю правильність підключення і з'єднання перевірив фахівець в області підключення електрики.
Для всіх робіт з підключенням електрики краще скористатися послугами професіоналів в області електрики. Чи не правильне підключення контактів загрожує замиканням в проводці і становить загрозу для вашого життя. Якщо ви вважаєте що впораєтеся з підключенням Двоклавішний вимикача самостійно і розбираєтеся в електричних схемах підключення даних установок, то після проведення всіх робіт запросіть електрика для перевірки схеми підключення і тільки після цього можна скористатися вимикачем.
Інструкція
1
Двоклавішний вимикачі встановлюють при необхідності регулювати інтенсивність освітлення, наприклад в люстрі. Перед проведенням будь-яких робіт з електрикою потрібно відключити центральну подачу в квартиру на щитку приладів у під'їзді і перевірити індикаторної викруткою або приладом що електрика дійсно відсутня. Для цього прилад почергово піднесіть до кожного проводу.
2
Переконавшись, що електрика на проводах відсутній, розведіть три дроти в сторону один від одного, щоб при перевірці проводів фазних і нульового після включення електрики не сталося замикання.
3
Підключивши щиток приладів, переконайтеся, де на проводах фази, а де нуль, навіть якщо ви це знаєте. При піднесенні індикаторної викрутки або приладу фаза загоряється, нуль - ні.
4
Відключивши щиток, підключіть фазні дроти до затискачів вимикача і все добре ізолюйте. Нуль потрібен для роботи у вимикачі підсвічування, якщо її робота не передбачена виробником при підключенні вимикача звичайним способом. Його простягніть і підключіть окремо.
5
Якщо ваш вимикач вбудованого типу, то підключення проводки зробіть, пропустивши дроти в монтажну коробку.
6
При під'єднанні від Двоклавішний вимикача люстри для роботи почергово різних груп лампочок підключіть фазні дроти від вимикача до різної групі фази люстри. При включенні різних клавіш буде загорятися різну кількість лампочок в залежності від загальної групи з'єднання.
7
Запросіть електрика, який перевірить правильність схеми підключення і безпеку, і надійність з'єднань.