Що таке нетбук і на що він здатний.

Виробники комп'ютерної техніки намагаються задовольнити всі запити покупців, тому регулярно представляють на ринку нові зразки своєї продукції. Після звичайного настільного комп'ютера з'явився ноутбук, а потім і нетбук, покликаний полегшити користувачам доступ до інтернету.
Сам термін «нетбук» був запропонований компанією Intel - так стали називати невеликі ноутбуки, що мають спрощену конструкцію. Зокрема, в них не передбачений DVD-привод, що і дозволило зменшити їх розміри. Маленький вагу і невеликі габарити дозволяють нетбуку легко вміститися в сумці або портфелі. Основним призначенням пристрою, як можна здогадатися з його назви, є робота в інтернеті. Розмір екрану більшості нетбуків становить від 10 до 11,6 дюйма, цього цілком вистачає для зручного перегляду сторінок в інтернеті. Підключення до мережі може здійснюватися різними способами - через USB-модем, Wi-Fi, LAN. Завдяки використанню бездротового доступу власники нетбуків можуть виходити в інтернет з будь-якого місця, де діє стільниковий зв'язок або є доступ по Wi-Fi. Багато моделей мають BlueTooth.Нетбукі комплектуються жорсткими дисками об'ємом до 1 Тб, але найчастіше обсяг становить 250-320 Гб. Цього цілком вистачає для комфортної роботи і збереження всієї необхідної інформації і файлів, включаючи фільми, музику, електронні книги, фотографії. Більшість нетбуків працюють під управлінням операційної системи Windows, але випускається досить багато моделей і з встановленою ОС Linux. Є й нетбуки з популярною операційною системою Android від компанії Google і з iOS від Apple.Возможності нетбука дозволяють вирішувати більшість традиційних завдань, а саме: працювати з текстами, фотографіями, переглядати відео, слухати музику. На ньому можна цілком комфортно грати в різні відеоігри. Але головним призначенням цього пристрою залишається робота в інтернеті. Нетбук споживає невелику кількість енергії, заряду акумуляторної батареї вистачає на 5-7 годин серфінгу в мережі. Саме великий термін автономної роботи є головною перевагою нетбука над ноутбуком.Основним недоліком нетбука можна назвати відсутність вбудованого DVD-приводу. Але можна підключати зовнішній привід, що дозволяє переглядати фільми з компакт-дисків, встановлювати програми, копіювати необхідні файли. Переносити інформацію можна і за допомогою флешки. У багатьох випадках нетбук виявляється зручніше і функціональніша ноутбука, не кажучи вже про настільний комп'ютер.
Ноутбуки та нетбуки відносяться до розряду портативних комп'ютерів, які можуть працювати як при підключенні до мережі, так і при роботі в автономному режимі. Така особливість зручна для тих людей, які користуються комп'ютером не тільки вдома, але і на роботі або в поїздці.

Ноутбуки та нетбуки

Ноутбуки являють собою повноцінну копію настільної комп'ютерної системи. Обладнання, яке встановлюється в корпусах сучасних ноутбуків, по продуктивності може рівнятися з настільними ПК. Однак вартість портативних комп'ютерів трохи вища через особливості конструкції і комплектуючих, встановлюваних в корпус.Нетбук - більш компактне рішення. Він має значно менші розміри і призначається головним чином для використання в інтернеті, що закладено в його назві. Дані пристрої мають невелику діагональ дисплея і зменшену клавіатуру в порівнянні з ноутбуками.
Зменшення клавіатури досягається через видалення секції Num Lock, яка зазвичай присутня на повнорозмірних клавіатурах.

Переваги нетбуків

Вибирати ноутбук або нетбук коштує, керуючись завданнями, які ви збираєтеся виконувати на пристрої, і вимогами, які ви пред'являєте до портативності і часу автономної работи.Нетбукі мобільніші, вони легкі в перенесенні, оскільки мають меншу масу, і займають невелику кількість місця, від чого можуть поміститься в звичайну сумку або невеликий рюкзак. Якщо для вас критичними параметрами є вага і розмір пристрою, нетбук стане найбільш оптимальним вибором.Другім гідністю нетбуків варто відзначити їх час автономної роботи без підзарядки. Більшість нових моделей нетбуків здатні працювати більше 4 годин від акумулятора, що для повноцінних ноутбуків є рідкістю. Таким чином, якщо ви часто редагуєте офісні документи або займаєтеся переглядом сторінок в інтернеті в умовах, коли підключити зарядний пристрій не вдасться, нетбук також стане кращим рішенням.

Недоліки нетбуків

Проте варто звернути увагу на той факт, що збільшення часу автономної роботи без підзарядки досягається шляхом погіршення характеристик обладнання. Як правило, процесор у нетбуків придатний тільки для перегляду сторінок в інтернеті і редагування документів. Найбільш потужні моделі здатні відтворити відеоролики у форматі до 720p. В нетбуках відсутній дискретна відеокарта, що не дає можливості запускати графічні додатки, що вимагають боле-менш потужної відеокарти. Обладнання нетбуків налаштоване на режим енергозбереження.
В нетбуках відсутній дисковий привід, що також неприпустимо, якщо ви часто працюєте з лазерними носіями інформації.

Плюси ноутбуків

Якщо ви часто займаєтеся переглядом роликів у високій якості, ваша робота пов'язана з запуском великої кількості ресурсоємних додатків (наприклад, програм для тривимірного моделювання або графічного редагування), ви любите пограти в сучасні комп'ютерні ігри, кращим вибором стане ноутбук. Його достоїнствами є достатньо великий дисплей, зручний для перегляду фільмів, наявність декількох відео і аудіовиходів, які дозволяють підключати кілька зовнішніх моніторів. Ноутбук має більшу кількість доступних інтерфейсів (USB, LAN).