Автомобільний акумулятор: Як з ним подружитися.

Залежно від якості обслуговування і режиму експлуатації автомобільний акумулятор може прослужити автовласнику від 2 до 10 років. Незважаючи на те, що догляд за акумуляторною батареєю досить простий і практично зводиться до перевірки його стану, він здатний зберегти масу часу і грошей і запобігти раптову відмову батареї в роботі.
Вам знадобиться
  • - дистильована вода; - Кіслотомер; - Теплосберегающий чохол.
Інструкція
1
Щоб максимально збільшити термін служби акумулятора, його необхідно підтримувати в зарядженому стані та постійній чистоті. Під час заряду відбувається хімічна реакція, в результаті чого виділяються гази. Вони підвищують тиск усередині акумулятора, тому необхідно постійно очищати вентиляційні отвори в пробках. Використовуйте для цього тонкий дріт. Так як при роботі акумуляторної батареї виділяється гримучий газ (суміш кисню з воднем), щоб уникнути вибуху ніколи не оглядайте її поблизу відкритого вогню.
2
Періодично проводите зачистку штирів і клем проводів. Після пробігу в 10 тисяч кілометрів через заливні отвори перевіряйте рівень електроліту. Якщо він знижений, доливайте дистильовану воду.
3
Щоб визначити ступінь зарядженості батареї, перевірте щільність електроліту. Для цього опустіть наконечник кіслотомера в наливний отвір, заберіть електроліт за допомогою гумової груші. Визначте величину його щільності по розподілам поплавка аерометри.
4
Якщо можливо, виключайте перевантаження батареї. Особливо цього слід уникати при зимовому запуску двигуна. Стартер включайте з перервами, даючи акумулятору «передихнути». Якщо двигун не запустився після двох або трьох спроб з тривалістю до десяти секунд, шукайте джерело проблеми, але не «вбивайте» АКБ. Вимкніть зчеплення в момент пуску, звільнивши стартер від непотрібного обертання шестерень і валів КПП з її вузькому холодним маслом. Взимку прикривайте акумулятор теплосберегающим чохлом.
5
Якщо відсутній штатний вольтметр, встановіть звичайний індикатор зниженої та підвищеної напруги в бортовій мережі. Слідкуйте за тим, щоб клеми батареї не піддалися короткого замикання.
6
Для правильного зберігання батареї в зимовий період зніміть її з автомобіля, повну зарядку і зберігайте при температурі не нижче -30 і не вище 0 градусів в сухому місці. Для відновлення втраченої при саморозряд ємності заряджайте батарею через кожні три місяці. При зберіганні АКБ в автомобілі від'єднайте дроти від штирів полюсів, якщо немає відповідного вимикача.