Як автолюбителю їздити в сніг і по снігу.

Зима - пора року, повне надзвичайних ситуацій на дорозі. На зимових дорогах автолюбителя очікують як снігові замети, колії та ожеледь, а й автострада, перетворена на снігову цілину. Щоб подолати будь-які перешкоди і впевнено почувати себе на дорозі, необхідно врахувати деякі нюанси водіння.
Інструкція
1
Взимку починайте рух на автомобілі тільки після того, як скла перестануть пітніти, повністю очистяться від льоду і снігу, і буде забезпечений повний огляд. При ожеледі рушайте з місця при малій частоті обертання коленвала на другій передачі, плавно розганяючись. Передачі перемикайте швидко, зчеплення включайте без ривків.
2
Якщо своєчасно неприбраний з дороги сніг перетворився на ущільнену торовану смугу, а температура повітря піднялася до 0 градусів, рух стає небезпечним. Рухаючись по торованому снігу, для поліпшення зчеплення з дорогою можна колесами одного боку їхати по кромці. Однак при цьому слід пам'ятати, що на високій швидкості автомобіль може бути моментально розгорнуть і «затягнуть» в кювет. Аналогічна ситуація може виникнути, коли водії, роз'їжджаючись, змушені з'їжджати правою стороною на приховану під снігом узбіччя. В таких випадках краще повністю зупинитися на краю проїжджої частини, а не долати кучугури на повному ходу.
3
Перебуваючи в обледенілій колії, рухайтеся строго по її осі. Перед виїздом з неї знизьте швидкість до мінімуму, оскільки при великому повороті на високій швидкості автомобіль може розвернути поперек дороги або винести в кювет.
4
Будьте особливо уважні при русі по ділянках поблизу пішохідних переходів, перехресть, зупинок громадського транспорту. Через гальмування в цих місцях великої кількості автомобілів дорога накочується, перетворюючись на відполіровану кірку льоду. Тому, наближаючись до таких ділянок, починайте знижувати швидкість завчасно, щоб можна було вчасно загальмувати.
5
Перед тим як їхати по засніженій цілині, зважте можливості автомобіля, свої здібності і складність маршруту. Рухайтеся обережно, адже під снігом можуть ховатися камені, вибоїни та інші перешкоди. Вибирайте для руху піднесені місця, де товщина снігового покриву зазвичай менше. Пішохідні стежки з сильно ущільненим снігом перетинайте під прямим кутом.
6
Замети та перемети на сніговій цілині долайте з розгону. У разі буксування і зупинки автомобіля здайте трохи назад строго по колії і повторіть спробу подолати перешкоду. В автомобілі обов'язково повинна лежати лопата, за допомогою якої ви завжди зможете звільнити його зі снігового полону.