Як і в чому їздити на велосипеді взимку.

Зимовий велоспорт останнім часом стає все популярнішим. Це почасти викликано малосніжними зимами і розробками більш досконалих конструкцій велосипедів. Більшість прихильників активного відпочинку, які віддавали раніше перевага лижам, сьогодні пересіли на велосипед і отримують від зимового катання більше задоволення. Запорука вдалого заїзду - правильно підібране устаткування велосипеда і належна екіпіровка велосипедиста.
Вам знадобиться
  • - Шиповані велосипедні шини;
  • - зимове масло для амортизаторів;
  • - рідка мастило;
  • - автомобільний шампунь;
  • - натільна білизна з поліестеру;
  • - шолом;
  • - велотуфлі;
  • - лижні бахіли.
Інструкція
1
Специфіка зимового катання на велосипеді наявності: кучугури, мороз, вітер, снігопади, посипані сіллю дороги. Важливо враховувати все це, обладнавши велосипед і доглядаючи за ним після прогулянок. Для зимової їзди свій двоколісний транспорт можна обладнати шіпованyимі або звичайними з глибоким протектором шинами. Це залежить від місцевості, обраної для катання, стилю їзди і ваших власних уподобань.
2
По можливості максимально подовжите крило, щоб воно вкривало каретку. Ретельно змастіть всі механізми. Для змащення тросиків перемикачів і ланцюгів використовуйте рідке мастило, щоб поліпшити їх функціональність на морозі. В масляних амортизаторах замініть масло на зимове, в пневматичних - підкачайте повітря.
3
Пам'ятайте про те, що не можна мити велосипед безпосередньо перед поїздкою. Вода, потрапляючи всередину механізмів, замерзне і виведе їх з ладу. Після поїздки очистіть велосипед від снігу. Якщо ви здійснювали прогулянку по лісі, просто протріть його сухою ганчіркою. Після їзди по місту вимийте байк автомобільним шампунем. Потім змастіть всі вузли, щоб мастило витіснила всю воду.
4
Одягайтеся для зимової прогулянки «шарами». Натільна білизна має бути виконано з поліпропілену або поліестеру. Воно буде пропускати вологу, залишаючись при цьому сухим. Бавовняна білизна надягати небажано, оскільки воно вбирає вологу і може викликати переохолодження організму.
5
Наступний шар - штани і толстовка з полартека або флісу, прекрасно зберігають тепло і виводять назовні вологу. Зверху надягніть злегка утеплені вітровку і штани з дихаючого матеріалу. На руки надіньте рукавички, а зверху рукавиці, так пальці будуть менше мерзнути.
6
Велотуфлі краще надягати на напіввовняної носок, а зверху велотуфель - вовняний носок з собачої або козячої вовни та лижні бахіли. Для захисту від холоду голови і обличчя підійде маска-балаклав з лижними окулярами і шолом.