Як управляти персоналом: лікнеп для молодого керівника.

Керувати персоналом складніше подвійно, якщо співробітники виявляються старше власного керівника. У таких випадках важко уникнути заздрісних поглядів, неприємних пліток, інтриг і навіть непокори з боку тих, хто опинився на кілька сходинок кар'єрних сходів нижче. Однак терпіння і мудрість молодого керівника допоможуть йому завоювати авторитет у колективі і стати успішним начальником.
Інструкція
1
Станьте прикладом для інших. Співробітники не будуть з розумінням ставитися до ваших прохань припинити запізнення, якщо самі ви приїжджаєте в офіс через півгодини після початку робочого дня. Ваш одяг, мова, поведінка - все повинно бути бездоганним. Найлегше скласти список вимог, що пред'являються до рядових співробітників, а потім самому почати неухильно дотримуватися їх.
2
Не давайте приводу для пліток і самі не розпускати чутки. Бажано, щоб підлеглі взагалі нічого не знали про ваше особисте життя. Зі співробітниками постарайтеся вести себе спокійно, особливо якщо чуєте фрази: «Така молода, а дітей немає. Мабуть, хвора »або« Зовсім недавно інститут закінчив, а вже в начальники лізе, ясно, що зв'язки є ». Якщо ви дасте волю гніву, є ризик, що ті ж самі фрази заздрісники будуть смакувати вже за вашою спиною, розуміючи, що вас це дратує.
3
Прислухайтеся до думки більш досвідчених фахівців, нехай це і ваші підлеглі. В силу невеликого досвіду молодий керівник не може знати тих речей, в яких відмінно розбирається простий співробітник, який пропрацював уже не один десяток років. Якщо хтось із персоналу вказав вам на вашу помилку, і ви розумієте, що дійсно допустили помилку, прийміть зауваження до відома і навіть подякуйте за нього. Краще мати репутацію розумного, готового вислухати, але поки недостатньо досвідченого людини, ніж самодура, нічого не тямить у своїй справі.
4
Віддайте перевагу демократичної «форми правління». Це означає, що потрібно вибрати золоту середину між деспотизмом і лібералізмом. Тобто чітко дотримуватися ієрархії, не дозволяти співробітникам забувати, хто саме тут головний, і в той же час давати їм зрозуміти, що їхня думка теж цінно. Завжди будьте суворі, але справедливі. Це допоможе вам швидше домогтися авторитету в колективі і змусить персонал зрозуміти, що молодість керівника - це не недолік.
Корисна порада
Постійно удосконалюйтеся і не дозволяйте собі розслаблятися. Безсумнівно, домогтися поста керівника в молодості здатен не кожен, але це не означає, що ви все знаєте і вище вже не підніміться.