Картини маслом: Як це робиться.

Техніка олійного живопису дозволяє створювати яскраві і довговічні картини, тому використовується багатьма художниками. Безумовно, для створення гарної картини необхідно володіти талантом живописця. Але спробувати свої сили в цій справі може будь-хто.
Вам знадобиться
  • - масляні художні фарби; - Кисті; - Грунт; - Желатиновий клей; - Підрамник з полотном.
Інструкція
1
Придбайте необхідні матеріали і фарби. Якщо у вас вже є готовий загрунтований підрамник з полотном, можна приступати до створення картини. Якщо підрамника немає, необхідно зібрати його з дерев'яних рейок, після чого натягнути на нього полотно - найкраще використовувати тонку мішковину (джут) або лляну тканину. Підрамник не можна склеювати наглухо, він повинен мати деяку рухливість. Полотно кріпиться дрібними цвяхами або за допомогою степлера.
2
Проклейте натягнутий на підрамник полотно желатиновим клеєм, складеним з розрахунку 40 грамів сухого желатину на 0,5 літра води. Клей наноситься жорсткою щіткою. Дайте полотну просохнути.
3
Загрунтуйте полотно і добре просушіть. Як грунт використовуйте желатиновий клей з доданим до нього крейдою або цинковими білилами. Найкраще зробити грунт достатньо рідким і промазати полотно 2-3 рази. На якісно заґрунтованому полотні має бути видно рельєф тканини.
4
Нанесіть на полотно тонким вугільним олівцем контури майбутньої картини, потім створіть перший барвистий шар - подмалевок. Він наноситься кроющими (непрозорими) олійними фарбами. На цьому етапі ви закрашуєте всі елементи картини фарбами відповідних кольорів. Всі відтінки і тонкі деталі ви пропишете потім, зараз важливо задати загальну колірну гамму майбутньої картини. Наприклад, блакитне небо, синя вода, зелень лісу і т.п. Дайте подмалевку просохнути.
5
Приступайте до лесуваннями - тонкої промальовування деталей. Саме на цьому етапі прописуються всі елементи картини, включаючи найдрібніші. Наносяться тіні, картина набуває закінчених рис. Використовуються прозорі масляні фарби, через які просвічує подмалевок. Саме цю техніку використовували старі майстри. Починаючи з імпресіоністів, часто стали використовувати більш просту техніку, картина в цьому випадку пишеться в один етап без чіткого поділу на верстви. Яку конкретну техніку вибрати, кожен художник вирішує сам.
6
В сучасного живопису широко використовуються акрилові фарби. Вони швидко сохнуть, їх можна розбавляти водою. Але після висихання знову розчинити їх вже не вдасться. Акриловими фарбами можна наносити як криють мазки, так і прозорі лесировочні.
7
Готову картину після повного висихання покривають художнім лаком і знову дають їй просохнути. Далі залишиться вставити підрамник в раму і повісити готовий твір мистецтва на стіну.