Шопоголік ви? 4 критерії для визначення залежності.

Шопоголізм - дуже модна хвороба. Її основний симптом - прагнення постійно купувати, витрачати гроші направо і наліво, не надто замислюючись про наслідки. На жаль, деякі люди навіть пишаються тим, що можуть назвати себе шопоголиками, не розуміючи, що цим лише підтверджують те, що вони хворі. Поставити діагноз «шопоголізм» неважко: для цього потрібно виявити хоча б 1 з 4 основних симптомів.
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, як саме і що ви купуєте. Якщо ви готові купувати постійно і що завгодно, лише б насолодитися самим процесом придбання товарів, ви шопоголік. Притому люди, які страждають такою хворобою, готові купувати завжди: для них не перешкода хвороба, погана погода, низький бюджет і навіть той факт, що до зарплати ще два тижні, а в холодильнику вже порожньо.
2
Згадайте, наскільки часто ви думаєте про покупки і здійснюєте їх імпульсивно, набуваючи часом речі, які вам зовсім не потрібні. Шопоголіки можуть піти в магазин просто так, без особливої мети, взяти з полиці першу-ліпшу річ і вирушити з нею на касу. Бажання піти в магазин і придбати що-небудь може з'явитися раптово. До речі, дуже важливо поспостерігати і за своєю реакцією на стрес, хвилювання, страх. Шопоголіки нерідко купують перші-ліпші товари тільки для того, щоб відволіктися ненадовго від проблем. Процес придбання для них те саме бесіді з психологом.
3
Порівняйте свої доходи і витрати, а також визначте середню кількість часу, який ви проводите в магазині. Для шопоголіка придбання занадто дорогих товарів може стати нормою. Він витрачає величезні суми і час від часу бере гроші в борг або навіть оформляє кредити. При цьому йому важливо не отримати якийсь предмет, а саме купити його. Тобто жінка-шопоголік може придбати розкішну шубу не тому, що мріяла про неї вже давно, а просто заради здійснення самого процесу покупки. Коли річ стає власністю шопоголіка, він швидко втрачає до неї інтерес.
4
Оцініть наслідки своєї пристрасті до покупок. Серед них можуть бути великі борги або серйозні заборгованості за кредитами, сварки з близькими людьми, проблеми на роботі, іноді призводять до звільнення. Крім того, шопоголіки нерідко відчувають провину за свої вчинки, докоряють самі себе і можуть навіть впасти в депресію, з якої в підсумку виходять за допомогою свого улюбленого методу, тобто покупок. Як бачите, бути шопоголіком насправді не надто добре, тому якщо ви помітили у себе залежність від покупок, зверніться за допомогою до фахівця.