Як визначити на карті координату.

Все точки на мапі мають дві координати: широту і довготу, які відраховуються від екватора і нульового меридіана відповідно. Оскільки Земля має форму кулі, то широта і довгота - це кутові величини.
Інструкція
1
Широта - це кут між площиною, в якій лежить екватор, і лінією, проведеної перпендикулярно поверхні Землі. Таким чином, на екваторі цей кут дорівнює 0 градусів, а на полюсах - 90 градусов.Долгота - це кут між площиною нульового меридіана і площиною меридіана, який проходить через цікаву для нас точку поверхні.
2
Екватор ділить земну кулю на дві половини: північну і південну. Паралельно екватору на карту і глобус наносять спеціальні лінії - паралелі. Все точки, розташовані вище екватора, мають північну широту, а ті, які нижче екватора - южную.Перпендікулярно екватору розташовані інші лінії - меридіани. За нульову точку відліку меридіан беруть лінію, що проходить через лабораторію в Грінвічі. Всі крапки, які розташовані східніше нульового меридіана, мають східну довготу, а ті, які західніше нульового меридіана - західну.
3
Для визначення координат точки користуються рамкою з нанесеною на неї хвилинної і секундної градусними шкалами. На практиці ці координати застосовують для сильно віддалених один від одного об'єктів.
Корисна порада
Відстань між паралелями, несхожими всього на 1 градусів, становить приблизно 111 км.
Часто виникає необхідність обміну розташуванням якого-небудь об'єкта іншій особі. У будь-якому випадку найбільш точними будуть відомості, що містять географічні координати місця. Але перш їх треба визначити.
Вам знадобиться
  • - карта місцевості;
  • - вимірювач.
Інструкція
1
Всяка система координат повинна мати точку відліку і як мінімум дві осі - абсцис і ординат. На Землі вісь абсцис - це лінія екватора, рівновіддалена від північного і південного полюсів і поділяє земну кулю навпіл. Друга вісь - ордината - умовно прийнятий за початковий Гринвичский меридіан. Віддаленість на північ або на південь від екватора і на схід або захід від цього меридіана в градусах від 0 до 90 і від 0 до 180 відповідно і визначатиме координати точки.
2
Кожна карта - це відображення в масштабі земної поверхні на площині в меркаторской проекції. Для зручності поле карти розкреслений на паралелі і меридіани. Паралелі - це горизонтальні лінії екватора. Меридіани нанесені вертикально, і на мапі вони в свою чергу також паралельні один одному і нульового меридіану.
3
Визначтеся, в якій півкулі знаходиться цікавить вас об'єкт - північному чи південному, на схід чи захід від Грінвіча. Залежно від необхідної точності визначитеся з масштабом карти. Припустимо, це північну півкулю на схід від нульового меридіана.
4
Знайдіть на обраної мапі потрібний об'єкт. Візьміть вимірювач і поставте одну ніжку в потрібну точку, а іншу, розсунувши, доведіть до нижче лежачої паралелі. Перенесіть вимірювач, не збиваючи растр, до лівого або правого краю карти.
5
На координатної шкалою поставте одну ніжку вимірювача на ту ж паралель. Відрахуйте кількість хвилин або секунд до місця, куди встала друга голка, і додайте їх до числа, позначеному на паралелі. Запишіть координату, наприклад: 50 градусів, 35 хвилин, 20 секунд північної широти.
6
Таким же чином за допомогою вимірювача зафіксуйте видалення точки від найближчої зліва лінії меридіана. Перенесіть растр на верхню чи нижню координатну шкали. Додайте видалення до значення на меридіані і запишіть. Наприклад: 96 градусів, 15 хвилин, 26 секунд східної довготи. Координати зняті.