Як містити екзотичну тварину в домашніх умовах.

Все частіше крім традиційних кішок і собак люди воліють заводити і більш рідкісних тварин, екзотичних птахів і рептилій, змій, павуків, диких звірів і навіть комах. Зоомагазини і спеціальні сайти в інтернеті пропонують для покупки і доставки додому пітонів і мавп, тарантулів і тигренят. Але одразу на таку покупку вирішуватися не варто, адже утримання рідкісної тварини вимагає особливих умов.
Інструкція
1
Купівля та утримання екзотичної тварини вимагає серйозних фінансових витрат. Само по собі здорове і молоде рідкісна тварина не може коштувати дешево. Крім вартості самої особини, йому, можливо, будуть потрібні спеціальні умови утримання, наявність простору, особливий температурний режим, рідкісні корму. Дізнайтеся у заводчиків даного виду про вартість його утримання в місяць і оцініть тверезо свої можливості.
2
Постарайтеся дізнатися про обраний вигляді якнайбільше. Перевіряйте умови проживання в природному середовищі, режим харчування та особливостях раціону. Будьте готові до того, що йому будуть потрібні харчування та лікування: не у всякій ветеринарній клініці є фахівець з рептиліям, наприклад.
3
Подумайте про безпеку вас і вашої родини в зв'язку з вмістом даного виду. Адже павуки, змії, та інші рептилії можуть бути отруйними, а хижі звірі представляють серйозну небезпеку без належного виховання та необхідних умов утримання. Недбале ставлення до даного питання може плачевно обернутися і для екзота і для його господаря. Утримайтеся від придбання отруйного або хижої тварини, якщо в будинку є діти. Якщо у вас є інші домашні вихованці, подумайте, чи зможуть вони ужитися разом.
4
Заздалегідь підготуйте місце для вашого вихованця. Дізнайтеся, скільки йому потрібно простору для його комфортного проживання, можливо, йому доведеться віддати цілу кімнату або побудувати вольєр. Якщо потрібно, обладнайте місце технікою для створення клімату.
5
Якщо бажання мати рідкісного вихованця сильно, але до складного догляду ви не готові, виберіть вид невибагливий і не створює особливих клопотів при утриманні. Визначившись з вибором, наприклад, ігуани, вибирайте з них найпоширеніший вид. Інформацію про ваш тваринному буде знайти простіше і більше шансів отримати кваліфіковану допомогу в випадки виникнення проблем.