Як допомогти птахам пережити холоди: особливості годівлі міських птахів.

У морози птахам особливо важко добувати собі корм. А адже саме ситі пернаті здатні пережити холоди без втрат в зграях. В кам'яних джунглях міста теж буває не просто знайти прожиток. Городянам варто подбати про крилатих братів наших менших. Розвісивши годівниці в парках і дворах, жителі міста значно полегшать зимову видобуток корми для птахів.
Вам знадобиться
  • Ножівка, рейка, прути, цвяхи, молоток, мотузка, тетрапак, ножиці, дріт, невелика гарбуз, корм, совок, сходи, халат.
Інструкція
1
Розпиляєте рейку ножівкою на частини. З отриманих стовпчиків за допомогою цвяхів і молотка забагатієте підставу годівниці. Дах будиночка-їдальні зробіть із зібраних в пучки прутів. Міцно з'єднайте всі деталі, в деяких місцях скрутите дротом. До даху годівниці приробити мотузку для підвішування на гілки дерева.
2
Візьміть порожній тетрапак. Ножицями проріжте широкі оконца в стінках. Зверху до будиночка прикріпіть дріт.
3
Виберіть гарбуз невеликих розмірів. Проробіть наскрізний отвір в центрі плоду так, щоб плодоніжка і протилежний їй полюс залишилися неушкодженими. До хвостику прикріпіть мотузку або дріт.
4
Готові годівниці розвісьте в парку або дворі на гілках дерев. Якщо нижні гілки обрубані, скористайтеся сходами, щоб поставити будиночок-їдальню. Засипте корм - насіння соняшнику, хліб, ягоди горобини.
5
Слідкуйте за своєю годівницею. Під час змітайте або прибирайте сніг совком з даху, щоб він не закривав їжу. Поправляйте будиночок, якщо він покосився від вітру. Поповнюйте запаси корму. Поспостерігайте, які птахи облюбували вашу їдальню. Дізнайтеся, яке насіння вони люблять, а які залишаються недоторканими. Побалуйте своїх підопічних, засипте їх улюблена страва.
6
Розвісьте шматочки хліба прямо на гілках дерева. Така сервіровка буде зручна для птахів.
7
Там же розвісьте на гілках морожені ягоди і шматочки яблук. Постарайтеся вибирати гілки вище, щоб їх випадково не зачепили перехожі.
8
Чи не оббирати дочиста чагарники і плодові дерева на присадибних ділянках. Це буде важлива підмога для птиці взимку.
9
Дотримуйтеся режиму - годуєте птахів в одні і ті ж години. Засинайте корм в годівниці або виходьте на годування голубів завжди вчасно.
10
Годуйте голубів в одязі, яку вони звикли на вас бачити. Надягайте халат поверх шуби або пуховика, а після годівлі знімайте його і складайте в сумку.
11
Якщо в місті є водойми, які не замерзають взимку, там можна знайти качок. Годуєте їх сирими насінням соняшнику або білим м'якушем. Такий корм не потоне. Як варіант - складайте корм на лід.
Зверніть увагу
Годівниця повинна бути обов'язково з дахом, інакше її занесе снегом.Нельзя наповнювати годівниці смаженим насінням, жирними продуктами і пшоном - це шкідливо для печінки птахів.
Корисна порада
Семена і м'якоть гарбуза залиште на місці, вони будуть додатковим лакомством.Не заповнюйте всю годівницю. Можна тільки підгодувати птахів. Решту вони знайдуть в природі, адже там, не дивлячись на холоду, є можливість урізноманітнити раціон.