Як ефективно підготуватися до іспиту.

Сесія, безумовно, найбільш напружений період у студентському житті, адже він вимагає серйозного інтелектуального напруження і змушує освоювати велику кількість матеріалу в стислі терміни. Однак не варто ставитися до цього, як до нерозв'язною проблеми: тисячі студентів щорічно доводять, що подолати всі іспити можна, навіть не володіючи серйозним запасом знань. Головне, вчасно почати підготовку.
Інструкція
1
Розберіть основні поняття. Якщо ви претендуєте на трійку, то знати відповідь на що дістався вам квиток у багатьох випадках не доведеться. Викладач, що розуміє слабкість ваших знань з предмета, напевно зведе здачу до «додаткових питань», які стосуватимуться фундаментальних понять і визначень. Тому виділіть елементарну базу і освойте її, перш ніж вивчати весь курс.
2
Згрупуйте пройдений матеріал. Екзаменаційні білети формуються таким чином, щоб охопити максимум тим за раз. Тому послідовне заучування - далеко не кращий варіант. Отримавши список питань, витратьте час на те, щоб згрупувати їх за областям або розділами: це дозволить вам глибше усвідомити внутрішню логіку предмета.
3
розписувати квитки. Пошук готової відповіді набагато менш ефективний, ніж робота над матеріалом. У міру прочитання підручника створюйте власний конспект, в якому втятий зайве і виділіть головне. Намагайтеся ніколи не виписувати текст прямо з джерел - перефразовуйте і переробляйте під себе. Це підтвердить, що ви розібралися в питанні.
4
Не забувайте про сон. Отримана за день інформація відкладається в голові головним чином під час сну, а тому гидувати ним під час сесії неприпустимо. Більше того, якщо ви заснете відразу після прочитання лекцій (наприклад, будете готуватися до пізнього вечора), то на ранок будете впевнено знати пройдений матеріал.
5
Чи не засиджуйтеся за навчанням. Брак часу в сесію - гостра, проте уявна проблема. Розподіліть протягом дня кілька невеликих справ (на кшталт походу в магазин або перегляду фільму). Регулярна зміна роду діяльності здорово розслабляє і збільшує продуктивність - розбавляючи навчання повсякденними справами ви дозволите інформації укластися в голові і сядете за роботу з новою силою.