Природжений стридор у дитини. Що це таке і Як допомогти.

Стридор - це гучне свистяче дихання, викликане утрудненим проходженням повітря крізь дихальні шляхи. Цей симптом часто розвивається у дітей до 3-х років в результаті самих різних причин. Важкі форми стридора можуть привести до задухи, тому вимагають негайного надання лікарської допомоги.
У новонароджених стридор може бути вродженим, що пов'язано з аномаліями внутрішньоутробного розвитку. Іншими причинами розвитку цього симптому є набряк дихальних шляхів в результаті алергічної реакції, параліч голосових зв'язок, різні пухлини, сторонні тіла, що потрапили в дихальні шляхи. Іноді гострі напади стридора можуть виникнути на тлі інфекційного захворювання та запалення гортані.

Часто стридор може проявлятися лише у відносно шумному диханні дитини при збереженні загального стабільного стану. Однак під час бронхіту, гострого респіраторного захворювання або пневмонії цей синдром може стрімко розвинутися в критичну форму. Поява задишки і свистячого звуку на вдиху, часто супроводжується плачем, що ще більше утруднює дихання.

Батькам необхідно якомога швидше викликати бригаду швидкої допомоги. Чекаючи лікаря, слід заспокоїти дитину. Це найкраще зробити, переключивши увагу дитини на іграшки чи ваші дії, наприклад, можна поплескати в долоні. Охолодіть приміщення. Відкрийте кватирку або включите кондиціонер, можна встати з дитиною, загорнутим в ковдрочку, біля відкритого вікна або вийти на балкон. Прохолодне повітря сприяє зменшенню набряклості дихальних шляхів.

Прибулі медики повинні надати дитині кваліфіковану допомогу, характер якої залежить від його стану на поточний момент. Медикаментозна терапія може включати в себе інгаляції з використанням гормональних препаратів, спрямованих на зняття набряку. Також при інгаляціях може бути використаний адреналін, який сприяє стабілізації загального стану хворого. Важливо знати, що у дітей, одного разу пережили стридор, зберігається загроза повторного розвитку нападу, тому необхідно уважно стежити за їх диханням і звертатися за лікарською допомогою при перших тривожних симптомах.