Що допоможе при запорі.

Запор є одним з найпоширеніших порушень функції кишечника. Він супроводжується тяжкістю і болем в животі, а в запущених випадках? нудотою, печією і навіть безсонням. Вирішити цю делікатну проблему допоможуть як медикаментозні, так і народні засоби.
Одним з найпоширеніших помилок є те, що з запором легко впоратися, прийнявши аптечне проносний засіб. Особливою популярністю користуються препарати з насіння подорожника («Натуролакс», «Мукофальк» і т.д.) і екстракт сени. Швидкодіючої альтернативою їм виступають свічки на гліцеринової основі і різні мікроклізми, наприклад, «Мікролакс». Дійсно, дані кошти здатні вирішити проблему, якщо вона виникла разово в результаті стресу або неправильного харчування, проте нерідко запор набуває хронічної форми, доставляючи масу незручностей і серйозно погіршуючи самопочуття.

У такій ситуації можна спробувати лікування народними засобами. Буряковий сік, наприклад, не викликає звикання, абсолютно нешкідливий навіть при тривалому застосуванні, та й діє м'яко і швидко. Можна приймати його як в чистому вигляді, так і в поєднанні з медом. Краще пити його двічі в день: вранці натщесерце і перед нічним сном. Для досягнення ефекту достатньо 100 мл соку.

Добре допомагають і збори з лікарських трав. Досить швидко діє відвар з деревію, кропиви і крушини, змішаних в пропорції 1: 2: 3. Столову ложку збору потрібно залити склянкою окропу, настояти, процідити і випити перед сном. Подібним ефектом володіє і суміш з Репешко, звіробою і насіння кмину в пропорції 2: 2: 1.

Популярні раніше клізми викликають звикання, тим самим остаточно порушуючи роботу кишечника. Саме тому вони можуть використовуватися хіба що в якості екстреної заходи.

Так як найпоширенішими причинами запорів є неправильне харчування і гіподинамія, при схильності до подібних порушень рекомендується більше рухатися і дотримуватися спеціальної дієти. Вона повинна включати в себе продукти з високим вмістом клітковини (фрукти, овочі, висівки) і достатню кількість рідини.