Як закривати текти з носа, або Протистояння нежиті.

Нежить, або риніт, є частим симптомом респіраторних інфекцій, вірусних і алергічних захворювань. Залежно від причини нездужання в лікуванні використовуються як фармацевтичні препарати, так і засоби народної медицини.
Вам знадобиться
 • Для приготування крапель в ніс:
 • - мед;
 • - алое.
 • Для приготування розчину для промивання носа:
 • - морська сіль ;
 • - вода.
 • Для прогрівання:
 • - яица;
 • - велика сіль
 • Для санації порожнини носа дітям до року:
 • - фізіологічний розчин натрію хлориду;
 • - гумова спринцівка №1.
Інструкція
1
Основну групу лікарських препаратів для лікування нежиті представляють судинозвужувальні засоби. Впливаючи на певні рецептори, вони зменшують набряк слизової оболонки носа. Також застосовуються препарати, які мають протизапальну, антибактеріальну й антисептичну дію. Однак при тривалому використанні ці кошти сильно сушать слизову носа і викликають її атрофію, в результаті чого може розвинутися вазомоторний риніт. В такому стані вільне носове дихання без використання судинозвужувальних крапель неможливо. Щоб уникнути цього небажаного ефекту, не рекомендується застосовувати лікарські препарати довше п'яти днів. Перед використанням кожного засобу необхідно уважно вивчити інструкцію, де зазначено спосіб застосування і дозування залежно від віку.
2
Народні засоби від виділень з носа при застуді можна застосовувати протягом більш тривалого часу. Найефективнішими є краплі на основі соку алое і меду. Приготувати таке дієві ліки просто. До 1 чайній ложці соку алое додайте 1 чайну ложку меду. Гарненько перемішайте і залиште в теплому місці на добу. Закопуйте по 2 краплі отриманого кошти в кожну ніздрю 2 рази на добу протягом 5-7 днів. Крім антибактеріального і протинабряклого дії, такі краплі мають властивість поліпшувати регенерацію слизової оболонки.
3
При вираженому риніті алергічної природи звичайні судинозвужувальні препарати не допоможуть. Важливо, щоб до складу лікарських засобів входили протиалергічні компоненти. Додатково до місцевого лікування необхідний прийом антигістамінних препаратів. Їх підбере лікар-алерголог з урахуванням віку, можливих побічних реакцій і наявності протипоказань.
4
У дітей (особливо у віці до року) лікування нежитю полягає в частому видаленні відокремлюваного і промивання носових ходів фізіологічним розчином. Застосування фармацевтичних препаратів в такому віці небажано і можливо тільки після консультації педіатра.
5
Хорошим ефектом володіє физиолечение. Якщо не хочете відвідувати з цією метою лікувальний заклад, використовуйте теплові процедури в домашніх умовах. Для цього підійдуть варені яйця або нагріта велика сіль. Область прогрівання - розташування гайморових і лобних пазух. Час дії - не більше двадцяти хвилин.
Зверніть увагу
Якщо нежить супроводжується високою температурою, болем в області чола, появою виділень з носа зеленого кольору, варто негайно звернутися до ЛОР-лікаря. Ці ознаки можуть бути симптомами різних ускладнень.
Корисна порада
Знизити ймовірність появи нежитю допоможе промивання носа слабким розчином морської солі (1 чайна ложка на 1 літр води).