Як виправити тазове (сідничне) передлежання плода.

Постійне положення в утробі матері дитина займає приблизно на 30-31 тижні вагітності. У цей час він стає вже досить великим і приймає ідеальну для пологів позу - голівкою вниз. Проте десь в 6-12% випадків перевороту не відбувається і плід знаходиться в тазовому або сідничному передлежанні. Якщо гінеколог діагностував у вас таке ускладнення, то ще є можливість це виправити.
Інструкція
1
Дуже ефективним способом є комплекс спеціальних вправ. Він не складний і його цілком можна проробляти будинку. Невелике фізичне навантаження допоможе не тільки перевернути дитину, але і поліпшить вам настрій, знизить тонус матки, зміцнить м'язи малого тазу. Але перш ніж приступити до гімнастики, отримаєте схвалення від вашого лікаря. Протипоказаннями даного виду діяльності можуть стати загроза передчасних пологів, гестоз, рубець на матці від попереднього кесаревого розтину, пухлини і т.д.
2
Запишіться в басейн. Під час плавання матка розслабляється, ніжки малюка відсуваються від кісток тазу, він отримує більше місця для руху, а значить більше можливостей зайняти зручне для пологів положення. Це подіє навіть у тому випадку, якщо ви не вмієте плавати. Ванна середньої глибини допоможе вам почувати себе у воді впевнено і комфортно. Тільки виберіть басейн з максимальним ступенем очищення води. Ідеальним варіантом стане вода, очищена НЕ хлором, а сріблом або азотом.
3
Спробуйте застосувати психологічні методи. Дитина рефлекторно розгортається до світла, тому направте світло ліхтарика або настільної лампи собі на низ живота. Розмовляйте з малюком, просите його змінити становище. Підбадьорюючий голос батьків, ніжні погладжування живота зверху вниз здатні благотворно вплинути на вашу крихітку і змусити його перевернутися.
4
Ці прості прийоми на терміні від 30 до 35 тижнів виявляються ефективними приблизно в 75% випадків. Адже голова плода важче і, з невеликою допомогою вона, ймовірно, незабаром опиниться внизу. Але якщо перевороту не сталося до 36 тижнів вагітності, то шанси змінити предлежание на більш пізньому терміні вкрай малі, і складають всього 1-2%. У такому випадку краще заздалегідь лягти в пологовий будинок і обговорити ситуацію, що створилася зі своїм лікарем. Він проведе додаткове обстеження і прийме оптимальне рішення в інтересах вас і вашого малюка.
Зверніть увагу
Зовнішній переворот, який раніше часто практикувався для механічного повертання дитини на терміні більше 36 тижнів, зараз категорично заборонений. Він дуже небезпечний і може призвести до загибелі плоду.
Вагітність - стан радісне, але разом з тим і хвилююча. Раптово з'являються страхи, зростає недовірливість, а адже все це може нашкодити здоров'ю майбутнього малюка. Тому навіть якщо ваш ще ненароджена дитина зайняв неправильне тазове передлежання у вашому животі, не переживайте, адже це можна виправити.
Інструкція
1
Запитайте у лікаря і поцікавтеся літературою з хвилюючою вас темі. Не забувайте, що час, коли ще цілком можливо змінити положення плода - до 32 тижня вагітності. І якщо до 36 тижнів ваш малюк не змінить становище, то на більш пізніх термінах шанси це знижуються, але це зовсім не означає, що такого вже не відбудеться. Трапляється, що перед самими пологами дитина раптом перевертається, приймаючи головне передлежання. У будь-якому випадку вам краще заспокоїтися і готувати себе до пологів: зайнятися пошуками кваліфікованого лікаря, якому ви зможете довірити не тільки своє життя, а й життя свого малюка.
2
Не забувайте про те, що виправити тазове передлежання дитини можна за допомогою досить нескладною гімнастики. Запишіться в групу, де ви будете під наглядом досвідченого тренера виконувати той комплекс, що не зашкодить вам. Вправи, що допомагають малюку зайняти правильне положення, не тільки заспокоять вас і створять гарний настрій, але і допоможуть матці знизити тонус.
3
Запишіться на заняття для плавання в басейні. Вода допоможе розслабитися, поліпшить ваше загальне самопочуття, а малюкові дозволить безперешкодно рухатися всередині маминого лона, внаслідок чого він може змінити своє становище. Крім того, відвідування басейну допоможе вам відчути себе у воді, відчути легкість, від якої ви вже встигли відвикнути, і хто знає, може бути ви зважитеся на популярні зараз пологи у воді. При відвідуванні басейну важливо дотримуватися два основних правила. По-перше, не займайтеся без інструктора, особливо якщо не впевнені в собі. По-друге, обов'язково з'ясуйте все про те басейні, в який мають намір піти, особливо вас має цікавити санітарно-гігієнічний стан, наприклад, як часто проходить чистка води, якими засобами для цього користуються.
4
Скористайтеся нетрадиційними методами повернення правильного положення плоду. Так ви можете використовувати метод ароматерапії. Але будьте уважні, тому що деякі ароматичні масла заборонені до вживання вагітним жінкам, тому обов'язково поговоріть з лікарем, який вас спостерігає, перш ніж почати таке екстремальне лікування. Щоб виправити тазове передлежання плоду ви можете використовувати будь-яку з перерахованих методик, але, головне - розмовляйте зі своєю дитиною, не переживайте і з вашим малюком все буде в порядку.