Як лікувати нежить народними засобами.

Нежить? це одне з найбільш неприємних проявів застуди. Він позбавляє нюху, а з ним, найчастіше, і апетиту, заважає спати і серйозно погіршує загальне самопочуття. Впоратися з нежиттю можна за допомогою судинозвужувальних або противірусних крапель, однак народні кошти не менш ефективні.
Вам знадобиться
  • - сік алое; - Вода; - Мед; - Буряковий сік; - Йод; - Хрін; - Лимонний сік.
Інструкція
1
Найпоширенішим народним засобом для лікування нежиті є сік алое. Закопуйте його в кожну ніздрю 3-4 рази на день. При наявності неприємних відчуттів розведіть сік водою в пропорції 1: 1. При відсутності алергії на продукти бджільництва додайте до соку трохи меду. Зазвичай триденного курсу лікування буває достатньо для зникнення всіх ознак застуди.
2
Не менш ефективний і сік буряка. Закопуйте його тричі на день по 2-4 краплі. У дітей буряковий сік може викликати подразнення слизової оболонки, а тому краще використовувати його в розведеному вигляді. Також можна закладати в носові ходи змочені в соку ватні тампони.
3
Непоганим засобом від нежиті є йод. На ніч намажте їм крила носа і проведіть лінію товщиною в сантиметр трохи вище брів. Вранці від йоду не залишиться й сліду, так само як і від нежиті. Можна також змастити йодом ступні, після чого надіти на ноги теплі шкарпетки. Таких процедур потрібно дві-три.
4
Натріть на дрібній тертці хрін, покладіть його в банку і закрийте її кришкою на 15-20 хвилин. Після цього відкрийте банку і зробіть над нею глибокий вдих ротом. Затримайте дихання на кілька секунд і повільно видихніть через ніс. Повторіть процедуру тричі. Такі інгаляції ефективні не тільки при легкому нежиті, але і при його ускладненнях.
5
При перших ознаках нежитю змастіть крила носа лимонним соком. При рясних виділеннях закапайте по краплі соку в кожну ніздрю. Відчуття при цьому не найприємніші, однак ефект від лікування відчувається після першої ж процедури.
Зверніть увагу
Народні засоби хороші тим, що для підвищення ефективності лікування їх можна поєднувати між собою. Однак навіть нешкідливий, здавалося б, нежить грізний своїми ускладненнями. Саме тому при погіршенні самопочуття або при відсутності ефекту від терапії протягом 5-7 днів необхідно звернутися до лікаря.