Як про проблеми зі здоров'ям дізнатися по нігтях.

Красиві, міцні нігті - не тільки ознака доглянутості, а й вірний показник здорового організму в цілому. Причини зміни кольору, структури, а іноді і форми нігтя можуть бути самими різними - грибок, травми, контакт з хімічними речовинами. Також зовнішній вигляд нігтя безпосередньо пов'язаний з роботою всього організму, тому що виникли проблеми з нігтями можуть вказати на серйозні захворювання внутрішніх органів.
Інструкція
1
Якщо нігті на руках або ногах мають синюшний, блідий колір, це може вказувати на захворювання серцево-судинної системи або анемії, коли погіршується кровопостачання. Підвищена ламкість нігтів часто буває у людей із захворюваннями ендокринної системи, щитовидної залози.
2
Недолік кальцію і вітамінів в організмі також нерідко супроводжується ламкістю і розшаруванням, нестача вітамінів А, С, Е найчастіше виражається в висипанні на нігтях. І навпаки, наявність білих плям може говорити про надлишок того чи іншого вітаміну. Білявий відтінок вказує на можливі проблеми з печінкою.
3
Жовті плями можуть свідчити про порушення функцій мозку. Хвороби суглобів (різні артрити) відображаються нерівній «хвилеподібною» поверхнею нігтьової пластини. Тривожним сигналом можуть послужити темні лінії поперек нігтя, так як вони можуть свідчити про розвиток меланоми - найнебезпечнішого виду раку шкіри.
4
Проблема, що виникла на нігтьової пластини тільки одного пальця, також може стати проявом того чи іншого захворювання. Кожен палець пов'язаний з роботою певного органу. Великий палець - з роботою мозку, вказівний - з дихальною системою, середній - з органами травлення, безіменний - з нирками, мізинець - з серцево-судинною системою.
5
Стан нігтів може сильно змінитися і в зв'язку з випробуваними стресами, зміною клімату, харчування і навіть професії. Не варто самостійно ставити діагноз і вживати заходів по лікуванню, спираючись тільки лише на зміну форми, кольору, товщини нігтя. Дані симптоми покликані звернути вашу увагу на стан здоров'я, прислухатися до організму в цілому, а можливо? і звернутися до лікаря для проведення грамотної діагностики.
Зверніть увагу
Хронічні захворювання, що тривають не один місяць, а іноді й роками, часто супроводжуються кардинальною зміною форми і кольору нігтів.