Про що говорять наші нігті.

Зовнішній вигляд нігтів може розповісти багато чого про стан здоров'я людини. Ідеальні нігті мають колір шкіри рук, тверду структуру, рівну і гладку поверхню, чітко окреслені лунки. Відхилення від норми можуть свідчити про наявність будь-яких захворювань і є приводом звернутися до лікаря.
В першу чергу нігті сигналізують про нестачу в організмі поживних речовин, вітамінів і мікроелементів. Зокрема, поперечні білі смуги кажуть про дефіцит білка, ламкі, сухі і шаруються нігті - ознака нестачі кальцію і вітамінів групи В, а наявність вертикальних борозенок або білих точок може бути симптомом залізодефіцитної анемії.

При виникненні проблем зі здоров'ям змінюється колір нігтів . Так, білий може свідчити про захворювання печінки і недокрів'ї, жовтий відтінок говорить про грибковому ураженні нігтьової пластини, наявності в організмі інфекції, в тому числі дихальних шляхів, цукровому діабеті, а синій і червоний - про недостатнє насиченні крові киснем і можливі захворювання серцево-судинної системи. Разом з тим на колір нігтів впливають і інші фактори: куріння, стреси, прийом лікарських препаратів, кошти побутової хімії і т.д., і ці обставини слід враховувати, оцінюючи відтінок нігтьової пластини.

Порушення в роботі систем організму відбиваються також на формі і текстурі нігтів. Наприклад, при надмірній їх ламкості жінкам слід звернути увагу на щитовидну залозу і яєчники, відвідати лікаря-гінеколога і перевірити гормональний фон. Запала або хвиляста поверхня нігтя, а також множинні точкові поглиблення можуть бути одним з перших симптомів псоріазу або артриту. Поперечні борозенки нерідко супроводжують проблеми з шлунково-кишковим трактом і підшлунковою залозою.

Про стан здоров'я можна судити і по лунках нігтів. Їх витончення або зникнення на мізинцях говорить про порушення роботи тонкого кишечника, на безіменних пальцях - про неправильне обміні речовин, на середніх - про захворювання кровоносної системи, на вказівних - про проблеми у статевій сфері. Тонкі лунки на великих пальцях свідчать про фізичне і психічне перевтомі.

Однак, незважаючи на зв'язок між зовнішнім виглядом нігтів і станом здоров'я, слід пам'ятати, що найчастіше серйозні захворювання виявляються за іншими більш характерних симптомів, а зміни кольору , форми і структури нігтьової пластини проявляються пізніше. І все ж при виникненні проблем з нігтями бажано звернутися до лікаря і пройти медичне обстеження, щоб усунути причину недуги і попередити його розвиток.