Що таке лінь і як з нею боротися.

Яка людина хоч раз у житті не стикався з лінню? Буває, що дуже треба негайно зробити щось важливе і невідкладне, але якась невідома сила зупиняє, змушуючи вдаватися до неробства. Деякі психологи, втім, стверджують, що не буває ледачих людей, є люди які не мають мети.
Що ж таке лінь? «Відраза від праці і занять, схильність до дармоїдства і неробства». Так роз'яснював у своєму тлумачному словнику значення цього слова Володимир Даль. Відразу ж у свідомості з'являється негативний образ такого собі закінченого ледаря, провідного асоціальну життя. І все ж лінь - невід'ємний атрибут повсякденного життя багатьох людей. Складно зустріти людину, яка іноді не занурювався б у стан, коли нічого не хочеться предпрінімать.Спеціалісти в області психології вважають, що так звана лінь дуже часто пояснюється всього лише недоліком мотивації до того чи іншого виду діяльності. Боротися з цим явищем прямими методами, «в лоб», марно. Тим більше що нерідко лінь служить своєрідним «дзвіночком», який попереджає людини про перевтому і необхідності відпочити, відновити сили. В деяких випадках стан лінощів може супроводжуватися фізіологічними порушеннями: проблемами з серцем, стрибками кров'яного тиску. Таке поєднання психологічного стану та медичних симптомів повинно стати приводом для звернення до врачу.Даже якщо фізичне самопочуття не погіршилося, поява ознак ліні може свідчити про наявність внутрішнього опору, що відноситься до певної діяльності. Іноді лінь супроводжується підсвідомим почуттям провини, невиразним занепокоєнням або навіть страхом. Проаналізуйте, які причини виниклого психологічного дискомфорту. Можливо, ви пред'являєте надмірно завищені вимоги до себе, беручись за роботу, яка виходить за межі вашої професійної компетенції. Або пручаєтеся спробам з боку значущих для вас людей нав'язати справу, яку вам не до душі, суперечить вашим життєвим установкам, цілям і ценностям.Научітесь ставити перед собою розумні і здійсненні мети. Справи, які відлякують вас своїми грандіозними масштабами і удаваній неможливістю, намагайтеся розбивати на декілька етапів. Таке дроблення діяльності знімає внутрішнє напруження, викликане уявними утрудненнями, пов'язаними зі складністю того чи іншого завдання. Коли ви зрозумієте, що кожен маленький крок наближає вас до завершення роботи, від ліні не залишиться й сліду.
Лень - почуття знайоме багатьом людям. Іноді лінь допомагає розслабитися і відпочити, але частіше заважає здійсненню планів і створює проблеми в кар'єрі. Боротися з лінню необхідно, інакше потім доведеться розгрібати величезні завали справ і шкодувати про втрачені можливості.
Добре допомагає в боротьбі з лінню мотивація. Наприклад, здали вчасно звіт - купили собі шарфик, який давно пригледіли. Мотивація може бути не тільки матеріальної (похід на виставку, концерт чи в кіно). Адже якщо ви особисто не зацікавлені в роботі, лінь цілком природна через небажання дарма втрачати свій час. Якщо не працює «принцип пряника», пора використовувати «батіг». Призначте собі певне покарання за ледачий настрій. Так і не погладили білизна протягом тижня - додайте до прасування мийку плити або двадцять присідань. Важливо дотримуватися правил гри, інакше вона втрачає сенс.
Спорт - найбільш дієва зброя в боротьбі з лінню. Навіть помірні фізичні навантаження заряджають енергією і покращують настрій.
Список справ - хороший спосіб подолати свою лінь, він допоможе не спасувати перед труднощами і отримати чітку картину дня. Складіть план дій, включивши в нього навіть дрібні справи і телефонні дзвінки. Найскладніше і неприємну справу краще поставити на початок дня. Можна роздрібнити його на кілька дрібних кроків. Зробивши неприємну роботу з ранку, ви відчуєте себе вільніше і проведете день, що залишився в піднесеному настрої, знаючи, що найскладніше позаду.
Необхідно робити перерви між справами. Чашка кави, перегляд новин, короткий сон або прогулянка на свіжому повітрі допоможуть вам трохи підбадьоритися і з новими силами взятися за роботу.
Прогнати нудьгу і лінь допоможуть запальні ритми. Виконуючи малоприємні домашні обов'язки, включите вашу улюблену або просто веселу музику. Під такий акомпанемент і настрій покращиться і працювати стане набагато приємніше. Існує фізична лінь, коли організм виснажений і просто вимагає відпочинку. Найчастіше це відбувається в кінці зими, коли сонця і вітамінів не вистачає і життєвий потенціал організму знижений. Правильне харчування, спорт і комплекс вітамінів допоможуть вам перемогти нудьгу і лінь. Якщо справа зовсім погано, прислухайтеся до ліні і влаштуйте собі невелику відпустку. Це допоможе вам відновитися і уникнути проблем зі здоров'ям. Часто лінуються ті, хто займається нецікавою роботою. В такому випадку прийшов час переглянути свої пріоритети і змінити вид діяльності, або перетворити улюблене хобі на прибутковий бізнес.