Як зробити кліп на звичайному домашньому комп'ютері.

Домашній комп'ютер в даний час дозволяє освоїти безліч професій. Можна пробувати себе на письменницькому терені, проектувати споруди, створювати музику і кіно. Ви можете подарувати другу чи родичу, наприклад, відеозапис, який також можна змонтувати, не виходячи з дому.
Інструкція
1
Для початку вам необхідно визначитися з задумкою кліпу, з його сюжетом. В ідеалі вам потрібен сценарій, згідно з яким ви створите кліп. Для натхнення можна подивитися в інтернеті вже існуючі ролики на вашу тематику. Напевно ви прийміть кілька хороших ідей для втілення вашого задуму.
2
Потім зберіть якомога більше відеоматеріалу. Сюди можна також включити фотографії. Звичайно всі елементи майбутнього кліпу повинні бути в цифровому вигляді.
3
На сьогоднішній день є багато форматів медіафайлів, не всі можуть читатися у вашій програмі для монтажу. Тому бажано, щоб звук був у форматі mp3 або wav, відео - форматі mpeg (1, 2 або 4), фото та зображення - у форматі jpeg, так як це найбільш поширені формати, які можна включити в кліп.
4
Програми для відеомонтажу мало розрізняються по набору функцій і, як правило, оснащені інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Найбільш популярні з них: Windows Movie Maker, Sony Vegas, Pinnacle Studio, Adobe Premiere, Final Cut, Nero Vision.
5
Стандартної програмою, як правило, встановленою або доступною для безкоштовного скачування з сайту Microsoft, є Windows Movie Maker. Тому, якщо перед вами стоїть завдання виставити відео не для міжнародного конкурсу, а для сімейного перегляду, ця програма цілком підійде.
6
Запустіть Windows Movie Maker з меню «Пуск» у вкладці «Усі програми». За замовчуванням Movie Maker створить новий проект. Додайте медіа файли за допомогою команди «Додати» (Import) з меню. Перенесіть вставляються в кліп файли на тимчасову шкалу монтажу, яка розташовується нижче в робочому вікні програми.
7
У відповідному полі виберіть при необхідності ефект, перехід або титри (напис), потім додайте їх на тимчасову шкалу. Бажано, щоб візуальний ряд збігався за тривалістю зі звуковою доріжкою. Якщо відео довший, скоротіть його або додайте звук, аналогічно поступите, якщо аудіо триває довше.
8
Оберіть меню «Відправити» (Зберегти/Опублікувати/Export), потім пункт «Зберегти на комп'ютері». Вкажіть один з жорстких дисків і параметри збереження вашого кліпу. Для новачків є спрощене поле, в якому досить вибрати параметр якості (хороше, середнє, мінімальне).
Зверніть увагу
Програми для відомонтажа можуть відрізнятися в залежності від виробника, русифікатора і версії. Кількість ефектів і переходів також різна у різних програмах.